Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van. Az...

Szkkk kérdése:

Fitymaszűkületem van. Az orvos azt mondta két féle megoldás van. Az egyik, hogy csak az adott szűk részt metszik ki. A másik pedig a (teljes) körülmetélés. Ti melyiket választanátok? Valakinek van tapasztalata e téren?

Figyelt kérdés
(Az orvos azt mondta ,hogy ő a körülmetélést választaná. Bár nem egyszerű mert ha az adott részt metszik ki, van rá esély ,hogy visszaszűkül. Metélésnél kisebb a hímvessző rák kockázata is.)

2018. jan. 2. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

én nem metéltetném magam az tuti


csak ha nagyon muszály.

2018. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Én sem.
2018. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
En sem megoldodik ha hasznalod, vedd kezedbe dolgokat es rendben lesz, dokinak többet fizet tb ha mütet van
2018. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Én mindenképpen metélés párti vagyok, olyan “radikálisan” hogy szívem szerint a kötelező védőoltás mintájára az orvosilag megfelelő időpontban kötelezővé tenném mivel sokkal egészségesebb előbőr nélkül. Persze ilyenkor jönnek a vallási és önrendelkezési viták, de attól mert Amerikából indult ahol szokás, attól még helyes dolog, mivel így rengeteg betegséget és nemibajt ki lehetne irtani aminek a fitymaszűkület csak elenyésző részét képzi.
2018. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

butaság azt hinni hogy a körölmetélés fontos.


semmi szükség rá

az USA ban csak "divat" miatt lett elterjedt, máshol meg valási okok miatt

Semmi orvosi indok nincs a körülmetélésre.

Gondolj bele, ha lenne akkor ugy születnénk.

A nemi élethez is jobb ha nem vagy körülmetélve.

Nem véletlenül teremtett minket az isten így ahogy vagyunk, vagy az ateistákhoz is szólva...

Nem véletlenül fejlődőtt ki a természerben a nemi szerv ugy hogy bőr van a végén...

Nem javasolt a körülmetélés, semmi előnye nincs.

2018. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

nyilván nagyon fontold meg és olvassál utána mindkettő megoldásnak. Sok pro és kontra érv van. A döntést te hozd meg és ne hallgass másra, hiszen a te szerszámodon lesz a beavatkozás.


Én ha már kés alá fekszem, akkor inkább a teljeset választanám és választottam is korábban. Nekem a komfort érzetem jobb lett tőle és semmi hátrány nem ért.

2018. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Off:


USA-ban sincs mindenki körülmetélve,komoly viták adódtak belőle,tüntetések mennek a fehér ház előtt a metélés ellen.Ott bizniszből indult,behülyítették az embereket.Most már tünetnek ellen.Elhitették azt is régebben a szülőkkel hogy pár naposan a baba semmit sem érez így neki estek érzéstelenítő nélkül,gondolhatjátok a csecsemők hogyan ordítottak a fájdalomtól.Nem kell orvosnak lenni és éveket tanulni hogy tud,ha késsel neki esnek vagdosni a tested fájni fog,nagyon is.Ezeket az orvosokat is megvagdosnám,meg a szülőket akik hagyták.De mit várunk azt hiszik sokan USA-ban hogy európa 3-4 országból áll.Pedig aki ott fehér bőrű annak az ősei európaiak,tudhatná nagypapa,nagymama honnan jött.Nem épp zsenik.



Sivatagi népektől ered a metélés,elég barbár szokás.


És nem ad semmiféle védelmet igen!Nem véd meg a nemi betegségek ellen!A metéltek és nem metélteket bizonyos betegségek tekintetében összehasonlították és csak 5-10%-os arányt mutatott a metéltek terén hogy bizonyos betegségeket ennyivel kisebb arányban 5-10%-kal kisebb arányban kapják el.Ez igen kicsi arány ahhoz hogy akaratuk ellenére bárkit is megcsonkítsanak!!!!


És a világon a férfiak 3/4-e nem metélt!

Nem hiába nőtt oda az a fityma!Meg van a szerepe.

2018. jan. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Ha tudod kerüld el a metélést,akár kérd ki másik orvos véleményét és mond el ha tudod szeretnéd elkerülni a metélést.



Mennyire tudod ha ernyedt és ha merev a péniszed a fitymád hátrahúzni?

2018. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ma 19:49

Én sem pártolom a metélést. Szerintem is elég morbid és barbár. Majdnem teljesen hátra tudom húzni. Azon gondolkozom ,hogy van az a krém és ,hogy az nem lenne-e elég a szűkületem kezelésére. Erről tud valaki ,valamit? Válaszokat előre is köszönöm! :)

2018. jan. 3. 19:56
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha majdnem teljesen hátra tudod húzni akkor nem kell azt metélni.Keress másik orvost és mond is meg neki hogy szeretnéd elkerülni,ha lehet.(fityma plasztika,z plasztika,bemetszés is létezik)Csak megfelelő orvost kell találni


De mereven értetted hogy majdnem hátra megy teljesen.


Vigyázz az urológusokkal mert sok metélés párti,ha kell,ha nem vagdosna.Ha mereven értetted majdnem hátra tudod húzni akkor mindenképp másik orvos véleményét kérd ki és mond el te mit szeretnéd.

2018. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!