Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Orvostanhallgatóként gyakoroln...

Orvostanhallgatóként gyakorolni kell a rektális, illetve prosztata vizsgálatot. A fiatal férfiak nagyon paráznak, az idősek kevésbé. Miért?

Figyelt kérdés

2018. jan. 18. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert a fiatal férfiaknak feltehetően kevesebb ilyen vizsgálatban volt része (ha volt egyáltalán).
2018. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Illetve, ha csak rutin vizsgálatról van szó akkor nincs panasz, tehát a vizsgálat csak van, Ha van valami panasz, akkor a parázást valamennyire felülírja, hogy javulást vár tőlle
2018. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Az idősebb jobban is tudja már titkolni a félelmét,meg a kiszolgáltatottság érzését is jól titkolja.Senki nem szeretné mutogatni,meg azt se ha felnyúlnak.Plusz eleve négyszemközt kellene a vizsgálatot elvégezni,nem úgy hogy esetleg egy tucat hallgató bevonul,mert ennyi erőből egymáson is tudnának gyakorolni.
2018. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Majd meglátod, hogy az idős betegnek alapból olyan a hozzáállása, hogy azt csinálsz kb, amit akarsz.

Coloniscopia, RDV, gastroscopia... Tök mindegy, ha azt mondod nekik, hogy ez kell, elviselnek mindent.

A fiatalabbak nem. Hisztisebbek, inkább megkérdőjelezik egy vizsgálat szükségességét, és ha nem pikk-pakk haladsz a dologgal (pl. gastroscopia elhúzódik,mert nincs rutinod vagy valami nehézség van), nagyon rosszul tűrik a beavatkozás elhúzódását.

Meg hát az RDV alapból egy kellemetlen dolog egy fiatal pasinak. Nem még akkor, ha X nyomorék medikus is végigmegy rajta. (Én is medikus vagyok, úgyhogy mondhatok ilyet :D )

2018. máj. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Mindegyik parázik tőle.Senki sem szereti ha a fenekébe nyúlkálnak és még kellő diszkréció sincs,meg nézőközönséget kap és csak tárgynak tekintik,akivel bármit megcsinálhatnak.


Gyakoroljanak egymáson az orvostanhallgatók,majd meglátjuk akkor mit szólnának,ha egy tucat csoporttársuk előtt nekik nyúlkálnának be.Úgyis annyira szeretik mondani a beteg az csak egy beteg nekik.Na megnézném ebben az esetben is az lenne

2018. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó, ha oktató kórházba mész, tudomásul kell venned, hogy a hallgatók is jelen lehetnek ill. végezhetnek rajtad vizsgálatot.

Egyébként meg mégis hogyan kellene hozzáállnunk a betegekhez? Vegyük őket a nevünkre? Nekünk ők tényleg csak betegek, akiken tanulunk. Persze látjuk az embereket bennük, de hidd el, amikor 20-an odamegyünk 1 beteghez 5 percre, az rossz nekünk is, és elég futószalagszerű a dolog. Ilyenkor nem alakul ki személyes kapcsolat a beteggel. Tehát a beteg az "csak" egy beteg marad.

2018. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Oktatókórhàz vagy nem,az embert nem kísérleti nyúlnak kell tekinteni és 20-an körbe àllni a legkellemetlenebb és megalázóbb vizsgálatkor.


Az oktatókórhàzaknak is tudomàsul kellene vennie a betegeknek is vannak jogaik(önrendelkezés,egyéb személyiségi és szeméremérzet tiszteletben tartására való jogok)és ha nem óhajt közönséget vizsgálatkor és nem akarja,hogy rajta gyakorolhanak megtehesse,akkor azt tiszteletbe tartsàk.


Elég szomorú,hogy semmibe veszik az embereket,nem a tapintatról,kedvességről ismertek az orvosok,ápolók.


Ezernyi rejtett kamerás videó lehet találni,hogy bánnak a betegekkel.

Szerintem sokak emlékeznek még a kiszolgáltatott,idős néni ágya mellett sexuális pózt imitàló ápolos fotóra stb.,kedves mentősók is pózoltak kiütött betegek mellett feltették a facebookra,be is buktak.


Betegnek is joga van nemet mondani,hogy körbeállják vizsgálatkor,meg rajta gyakoroljanak.

2018. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Azért szerintem ezerszer rosszabb a betegnek,aki letolt nadràggal àll és vagy 20-an lesik és egy vizsgálat elég lenne és akár többször is és többen egymás után el akarják végezni gyakorlásra hivatkozva,mint az ott álló orvostanhallgatóknak vagy ápolóknak.


Nem hiszem hogy egy orvostanhallgató is úgy döntene hogy helyet cserél és kedves csoporttàrsak gyakorolgatnak rajta vagy csak annak menetét végig nézhetik

2018. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy rosszabb a betegnek!

Én csak arra akartam rávilágítani, hogy ha mi (hallgatók) választhatnánk, mi sem ezt választanánk. És azért nem igaz, hogy a többségünkben nincs együttérzés. Persze kötődés sincs, de én például soha nem megyek oda tizediknek megvizsgálni egy "érdekes esetet", ha látom, hogy a beteg frusztrált/fárad. Rossz ez így mind a betegeknek, mind az orvosnak, de a hallgatóknak is.

Túl sok a medikus, kevés az oktató,ráadásul túlterheltek is.

2018. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Amit leírtál az így szimpatikusabb.


Nekem viszont és sokaknak szintén azzal van a bajom,hogy elmész egy kellemetlenebb vizsgálatra,most a beteg neme lényegtelen,de a vizsgálat legyen urológiai,nőgyógyászati esetleg proktólógia végbèl gondok miatt,nem bonyolult pl külső aranyér,legyen elég tapintásos vizsgálat.Na a lényeg a legtöbb helyen a vizsgálóágynál van függöny vagy paraván gondolom nem hiába,mért nem tudják azt elhúzni sok esetben(ha nincs kialakítva egy elkülönített vizsgálóhelység),eleve kínós vizsgálazról beszélünk,csak az orvos vizsgál meg,nincs szüksége segítségre,az aszisztens dolga az orvos által mondott adatok rögzítése itt,tehát nincs szükség,hogy premierplánba végig néze,de olyanról is hallottam bizony egügy. végzettség nélküli is lehetett aszisztens.Tehàt mért nem lehet arra törekedni,hogy a kissé cikis vizsgálat diszkréten zajlódjon le.

Magán rendelésnél szinte mindig el tudjàk a függönyt húzni vagy kialakított helységben végzik

2018. máj. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!