Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkületem van, metélés...

Fitymaszűkületem van, metélés plasztika részleges? O15/F többi lent?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok fitymaszűkületem van. 4 dokinál voltam eddig, de mindegyik nagyon ajánlja a metélést.

Én erről nem is nagyon szeretnék hallani . Mondták , hogy a plasztika és a részleges után nem lesz szép, és újra ki fog alakulni. Ez igaz ??

Máshol olvastam már, hogy az orvosok leggyakrabban ezt szokták ajánlani.

Most azért akarják mert ez egyszerű nekik , vagy tényleng ez a jó? Metéléstől azért félek mert nagyon érzékeny a makkom, az orvos is megjegyezte,és félek hogy nem fogom meg szokni az alsóneműt+ cikinek tartom.



2018. febr. 12. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Mit akarsz igazából megtudni?
2018. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy az orvosoknak a meteles könnyű ? Azért ajánlja mindenki , vagy tényleng ez a legjobb ?
2018. febr. 13. 07:37
 3/15 A kérdező kommentje:
Volt akinél 20 MP voltam még se néztem normálisan és rögtön mondta , hogy meteles.
2018. febr. 13. 07:38
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem igaz hogy biztosan kialakul újra,ha nem tkm-et csinálnak,több fitymaszűkületes is írt,hogy nekik a fitymájuk megmaradt és teljesen tökéletes lett a végeredmény.



Ha nem feltétlenül szükséges hogy metéljenek akkor kerüld el.De alapból szünidőre tervezd a műtétet hogy véletlenül se tudódjon ki a suliba,mert legalább 2 hét mire úgy ahogy elfogadható a helyzet.


Szerintem írj ki új kérdést,akár a saját megyédet megemlítve hogy ott ki ajánlanak mint orvost és arra rákérdezve hogy akinek volt fitymaszűkületi műtétjen ahol a fitymája megmaradt annak milyen tapasztalatai vannak,kit ajánlanak akár mint orvost.

2018. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Hát a "szépség" kérdése eléggé szubjektív, nekem pl. a feszes metélés nem "szép". A laza (részleges) metélés jellemzően semmivel se rondább a teljesnél, a fitymaplasztikának meg pont az a lényege, hogy minél kevesebb heget produkáljon.


Két ismerősömből kettőnek olyan metélést csináltak, itt Magyarországon ("hogy jól nézzen ki" – más nem számít, funkcionalitás se; mindkettőnek síkosítót kell használnia hogy kényelmesen masztizzon...) hogy a heg a lehető legközelebb legyen a makk mögötti árokhoz; így persze nem látszik és ezért kevésbé csúnya, de csak azért eltávolítani amúgy teljesen egészséges és használható bőrt (a makkon található rész nem szűk!) hogy eldugjuk a heget az eléggé felelőtlen. Mi több ha feszes a maradék bőr, a gyógyulás közben a merevedés fájni fog és feszegeti a varratot. Na mindegy.


Szóval szomorú hogy négy orvos is ugyanazt mondja.


Kérdés, milyen mértékű a szűkületed?

2018. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2 válaszoló , Budapesten jó orvost tudsz ajánlani ?


3 válaszoló nem mind a 4 , 3 "vizsgált" meg úgy hogy kb 30 MP et voltam bennt csak rá nézett és kész , utána meg jött hogy TKM a 4. Aki most volt pár napja (főorvos) ő tényleng normálisan megvizsgált ,fájt is . Azt mondta hogy nem olyan súlyos, húzogassam és szerinte várjunk egy fél évet mert lehet hogy ki növöm.

2018. febr. 13. 23:17
 7/15 A kérdező kommentje:
És még g kérdés a plasztikat nem igazán tudom hogy mi , esetleg el tudná valaki magyarázni ?
2018. febr. 13. 23:19
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A fitymaplasztika arról szól, hogy valamilyen vágást ejtenek rajta, és azt úgy varrják össze, hogy szélesebb legyen – de közben nem vágnak le belőle semmit. Elég kevesen csinálják és csak magánpraxisban, és valószínűleg nem olcsó, de a kutatások elég nagy hatásfokot tulajdonítanak neki.


A bemetszés alakja miatt szokták Z meg W plasztikának hívni, de az már szinte részletkérdés. Nagyon leegyszerűsítve úgy kell elképzelni például egy egyenes metszéssel, hogy hosszanti irányban ejtünk egy vágást: |, azt kinyitjuk: <>, majd keresztbe összevarrjuk: --


(remélem az oldal nem eszi meg a kommentet :D)

2018. febr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ui: örülök, hogy valaki rendesen is megvizsgált, és adott értelmes választ is. Főleg ha amúgy részleges a fitymaszűkületed, akkor simán van hogy a használat helyrehozza.


Nem írtad amúgy hogy milyen mértékű, továbbra is kíváncsi lennék erre.

2018. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló Nagyon köszönöm , valami orvost tudnál ajánlani aki plasztikát vállal?


5-ös Nem tudom milyen mértékű , én nem emlékszem , hogy ilyet mondtak volna .

2018. febr. 14. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!