Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztatagyulladás tényleg...

Prosztatagyulladás tényleg gyógyíthatatlan betegség?

Figyelt kérdés
2 éve szenvedek vele. Első alkalommal, amikor mentem, nagy fájdalmaim voltak. Antibiotikumot írt fel,amitől jobban lettem. Két hétig szedtem, mikor visszamentem, azt mondta meggyógyultam. Természetesen néhány hónap után újra rosszabb lett, így visszamentem hozzá. Írt másik gyógyszert,gyulladáscsökkentőket, megint jobb lett két doboz gyógyszer után. Egy ideig jobban voltam, aztán újra rosszabb lett. Ekkor erőt vettem magamon, és magán úton elmentem egy ondó tenyésztésre. Enterococcus Faecalis tenyésztett ki 10*4 csíraszámban. Oda volt írva az antibiotikum rezisztencia is. Visszamentem az urológusomhoz, aki megnézte a tenyésztést, és nevetett. Szerinte ilyen baktérium mindenkiben van, ez semmi így. Nem is írt semmit, csak vmi gyulladás csökkentőt. Nem értettem, mert rengeteg urológiai oldalon olvasom azt, hogy komoly prosztatagyulladást okozhat az enterococcus faecalis. Elküldtem e-mailen a leletemet a Sote egyik vezető urológusának (nyirády), aki érdekes választ adott: antibiotikumot nem adunk erre, a tenyésztés semmit sem ér. És a lényeg: fogadja el, hogy egy élethosszig tartó, soha meg nem gyógyuló betegsége van, és fogadja el a tüneteit élete végéig!!! Ez nagyon rosszul érintett. Tehát fogadjam el, hogy fájdalmaim vannak,merevedési zavar, és az urológusok csak széttárják a kezüket, hogy nem tudják mi ez? Vagy egyszerűen csak rossz orvosokkal találkoztam? Sosem éreztem azt az orvosomnál, hogy segíteni akarna, inkább mintha próbált volna megszabadulni tőlem. Legutóbb levette a szemüvegét, fogta a fejét, és azt mondta: most mit csináljak magával??? Nem értem ezt a hozzáállást, de főleg a Sote orvos levele döbbentett meg. Nektek mik a tapasztalataitok?
2018. febr. 26. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben addig keresnék orvost, amíg meg nem találnám azt, aki komolyan vesz.Ne hagyd magad lerázni és nézz utána a neten, mit tudsz tenni magadért alternatív módon.
2018. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

A mikroba kitenyésztés, azonosítás gyakorlatilag gyerekcipőben van. Ahhoz, hogy azonosítani lehessen valamilyen baktériumot, először is sokat kell belőle csinálni valamilyen kifejezetten az ő számára kedvező táptalajon. Mikrobiológia, mint olyan, kb. 150 éve létezik. Ezalatt számos táptalajt kikísérleteztek, amelyen egyik-másik baktérium jól szaporodik, de érthető módon a legnagyobb gondot okozókkal foglalkoznak/foglalkoztak elsősorban, így számos baktériumhoz még nem találták meg a megfelelő táptalajt. Még ha alkalmasnak is mutatkozik valamilyen táptalaj, a kitenyésztési körülmények (pl. pH, hőmérséklet stb) még mindig kérdéses lehet. Általánosságban is nagyon bonyolult a menet, mert utána a sok baktériumot meg kell festeni és csak akkor vizsgálható/azonosítható mikroszkóp alatt (a festődési tulajdonságok alapján), de az azonosítást általában bizonyos biokémiai tulajdonságok alapján végzik. Szóval az egész bonyolult, hosszadalmas és rendkívül drága, márpedig a gyógyszergyárak és a befektetők csak arra költenek, ami belátható időn belül valami mérhető gazdasági haszonnal kecsegtet. Ha netán tudják azonosítani a baktériumot, akkor meg kell találni az őellene kifejezetten hatásos ellenszert, antibiotikumot, ami szintén nem egyszerű, ha olyannal korábban még senki nem foglalkozott.

A prosztatagyulladás létrejöttét egyre inkább endogén úton létrejött fertőzésnek tekintik, azaz a véráram útján a prosztatába jutott kórokozót feltételeznek (pl. elhanyagolt fogak és vérző íny mellett bekerülő kórokozó), de lehet persze valamilyen más bőrsérülés és egyéb úton létrejött fertőzés következménye, miközben persze nem zárható ki a székletből származó baktériumnak a húgycsövön át történő feljutása sem. A prosztata olyan mirigyes szerv, amelynek szöveti állományában kiválóan elrejtőzhetnek a baktériumok és az antibiotikumok is alig hatnak rá. Ha meg nem túl érzékenyek és megmarad az antibiotikum kúra után is baktérium, azok az adott baktériumnak már az adott antibiotikumra kevéssé érzékeny törzséből szaporodnak el.

Ilyenkor az urológus legfeljebb azt tudja ajánlati, hogy gyakran kell üríteni a prosztatát, hogy a baktériumok ne tudjanak felhalmozódni olyan mennyiségben, hogy toxinjaik hatására fájdalmas tüneteket okozó állapot lépjen fel.

2018. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Prosztatagyulladás tényleg gyógyíthatatlan betegség?

2 éve szenvedek vele. Első alkalommal, amikor mentem, nagy fájdalmaim voltak. Antibiotikumot írt fel,amitől "


Szia! Bocsi, hogy megkérdezem De hogyan, hol fáj a prosztata?


A kérdésedre sajnos nem tudok választ, de most nekem is hasonló gondjaim vannak. Megtennéd, hogy részletesen leírnád?

2018. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 6 éve vagyok el vele. Se nem jobb, se nem rosszabb. Több urológusnál is jártam, volt kenetvétel is, ott nem (?) találtak semmit.


Volt amelyik urológus nekem is azt mondta, hogy ezzel együtt kell élni. Ez hol rosszabb, hol jobb, de ez ilyen.


Amit esetleg javaslok egy pszichológus, hogy ki tudd beszélni magadból az ehhez kapcsolódó feszültséget.

2018. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gábriska1991 válasza:
100%
Mik a tüneteid a merevedési zavaron kívül? Helyedben használnék kifejezetten erre a célra összeállított teákat is, bioshop.hu-ről tudsz rendelni, iszogasd. Nekem is volt/van, valami enyhe gyulladásom, fájó herékkel mentem urológushoz, aki miután a vastag ujjával megdugott, elmondta, hogy használjak gyógynövényes teát. Amikor elkezdtem alkalmazni, a tünetek mérséklődtek, mára már szinte eltűntek, csak néha néha jönnek elő, azelőtt naponta éreztem. Egy próbát mindenképpen megér! :)
2018. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! Több mint 4 éve kínlódom vele. Hol rosszabb, hol jobb. 1 biztos az antibiotikum segít, ideig-óráig csak sajnos nem ez a jó megoldás. :(


Nekem is állandóan az Enterococcus Faecalis tenyészik ki az ondóból, de szerintem az E-Coli (ami még sosem volt kimutatva) is ludas a dologban.


Egyenlőre ott tartok, hogy elkezdtem Biorezonanciára járni. Ez arra jó, hogy kimutatja a baktériumot és sokszor már ennek köszönhetem, hogy nem szedek be felesleges ATB-t.


Immundrendszererősítés is fontos, szedj homoktövist! Soha többé nincs lovaglás, biciklizés, motorozás és alkohol! Ezeket most feletsd el!


Zárásképpen az ondóból kitenyésztettek nekem autovakcinát az Enterococcus Faecalisra (sajátomból). Ezt az immunológián csinálják. Kb. a felénél tartok a kúrának, ami majd 1 év. Na kíváncsi leszek.

2018. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kerékpározok vele. Több éve tart az én problémám is, de a kerékpározásnak annyi előnye van, hogy ez az egy probléma háttérba szorítja a többit.
2018. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!