Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Varicocele / here visszértágul...

Varicocele / here visszértágulat - 2. Fázisban vagyok, ajánlott műtét / nézessem meg orvossal?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, nem tudom mennyi ideje van meg. Sokat sportolok viszonylag egészségesen kajálok. Széklet viszont sokszor erőlködéssel jön, valószínűleg ez is közrejátszik benne.

Tapasztalataim:

Tapintható minden testhelyzetben, de látni nem lehet a tágulást. Néha kis gyenge fájdalmat is érzek a heréimben. Bal oldalt a here kb 2 centivel jobban lelóg, és nagyobbnak is tűnik a zacsi mint a jobb oldalon.


14 vagyok, kb 175 centi 60 kg, sovány vagyok, zsír nem nagyon van rajtam.

Ajánlott a műtét, vagy inkább várjak vele, hátha elmúlik, ne aggódjak miatta?



2018. márc. 9. 23:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Orvossal megnézetni -és amennyiben tényleg herevisszered van, időnként ellenőriztetni- még akkor is érdemes, ha az orvos is úgy ítéli meg, hogy a műtét egyelőre nem indokolt. Szóval beszéld meg otthon és fordulj urológushoz!
2018. márc. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!