Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan kell a katétert használni?

Hogyan kell a katétert használni?

Figyelt kérdés
Apukám nem tudott pisilni, ezért megkatéterezték és még egy darabig magának kell megcsinálni.Nagyon fáj neki, mivel lehetne ezen enyhíteni?Másik gond, hogy elcsurog mellette a pisi, nem a zacskóba, pedig próbálta fekve, ülve sehogy sem jó.

2018. márc. 16. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Már bocsi de ezt nem neki kéne önmagának csinálnia, mert ha felsérti a húgyvezetékét annak súlyos következményei lesznek. Vérezni fog és fertőzést kaphat. A katéter betétele nem járhat fájdalommal. Vagy nem tudja, szakszerűen csinálni vagy túl nagy méretűt kappott. De ha félre folyik akkor biztos, nem tudja szakszerűen csinalni. Hívjatok egy ápolónőt. A háziorvostól lehet kérni, vagy most hétvége van bemenni az ügyeletre. Vagy felhívni őket és megkérdezni ki tudna segíteni. Ha már vérzik is irassatok fel egy monueal granulatumot az jó hugyúti fertőzésre.
2018. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Monural granulatum- ot csak elütöttem
2018. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Talán egy egészség ügyist kellene megkérdezni,aki jártas ebben .A kórházi nővérkék jártasak ebben,nem kell szégyelni,be kell menni és ott kérdezni .

Katéterből olyan is van,amit 3-4 hetente kell cserélni.

A vizelet gyűjtőből ha kell,kiöntik .

Kórházi beteg társamnál ilyet alkalmaztak .

DE van pelenka is,kedvezményes áron .

Katéter meg pelenka együtt nem jár kedvezményesen .

2018. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
1 es,neked sem volt még katéter felrakva,abban biztos vagyok .Kicsit lenéző,lezser volt a válaszod .
2018. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Pedig az egyesnek igaza van. Katétert saját maga a páciens nem rakhat fel. Nincs egészségügyi végzetsége nem tudja hogyan kell. Még én a szociális gondozó ápoló végzetségemmel sem rakhatok fel katétert. Ezt orvos illetve korházi ápoló csinálja. És igen is nagy baj lehet abból hogy magának kinlódik. Ha jól van egy katéter felhelyezve nem fáj és nem csorog mellette. Menjetek korházba vagy telefonáljatok házi orvosnak vagy ügyeletnek.
2018. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kérdező nem azt írta, hogy az apukája maga rakja fel a katéterét, hanem azt, hogy a berakott katéter fáj, és még mellé is folyik. Viszont ezen csak szakképzett segítő változtathat.
2018. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor az mit takar hogy egy darabig magának kell csinálnia?
2018. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
1. Vagyok. Sajnos 3 alkalommal is volt. És mikor rosszul rakták fel vérzett és iszonyat fájdalmaim voltak pár nap múlva. Nekem nem a húgycsövemet sértették meg hanem megszúrták vele a húgyhólyagot belül. Az említett granulátum segített. De ha vérzik akkor ki kell venni mert minden nappal növekszik a fertőzés veszély. Férfiaknál nehezebb feltenni mivel hosszabb a húgycső és a hólyagot is megsértheti ha túlnyomja, ezért sem kéne, hogy önmagának csinálja valaki. Pláne ha nem tud pisilni és így nincs más megoldás. Anyukámnak nagyobb méretűt tuszkoltak be, neki már az elején elrontották mert megsérült tőle a húgycsöve. Másnap ki kellett venni és kb 2 hét volt mire helyre jött a granulátumtól. Sajnos már van elég tapasztalatom ☹
2018. márc. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha kórházi nővérek akiknek elvileg gyakorlatuk van ilyen könnyen elrontják, akkor szerintem ne akarja egy laikus pláne férfi ezt magának megoldani. Mi jöhet még, legközelebb műtse is meg magát a beteg? 🙂
2018. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meglehet tanulni önmagunkat katéterezni hogy jobb legyen az életünk és ne legyünk kiszolgáltatva másokra.
2018. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!