Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 2-3évig folyton hajnali 3kor...

2-3évig folyton hajnali 3kor aludtam es reggel 6kor keltem. Mindennap annyira faradt vagyok, mi lehet a bajom? 17/F

Figyelt kérdés
2-3 évig ezt csinaltam hogy hajnalba fekudtem le aludni es reggel mar keltem suliba. es nagyon faradt vagyok mindennap. akkor meg nem ereztem de most kihatott ram. vissza lehet aludni azt a aok idot? vagy hogy lehetne orvosolni? normalis valaszokat koszii

2018. márc. 26. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A tartós alváshiány 2-es típusú cukorbetegséget és alzheimer kórt is okozhat idősebb korban. Térj át a normális alvásra mihamarabb, egyelőre még fiatal vagy, és nem késő.
2018. márc. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hogy erted hogy a normalis alvasra?
2018. márc. 26. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Napi 3 órát aludtál csak, az nagyon kevés. Én nem bírnám az biztos!

Napi minimum 7-8 órát aludj, az a normális, és egészséges.


Napközben nem voltál fáradt?

2018. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyanezt csináltam a te korodban, és most 23 éves koromban érzem, hogy ez már nem megy tovább.


Arra tippelnék, hogy megváltozott mennyire vagy aktív nap közben (többet koncentrálsz suliban, míg előtte leszartad, vagy valami hasonló). Annyi alvással, amennyit te mondasz csak úgy tapasztalhatsz ekkora különbséget, ha a fizikai vagy szellemi terhelésed megváltozott és ahhoz, amit most csinálsz már nem elég ennyi alvás, míg eddig passzívabb életet éltél.

2018. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszadó vagyok.


Kicsit hülyén fogalmaztam. Az amit előbb írtam az csak a saját tippem, az alpján, hogy velem mi történt, de ezen kívül más is lehet. Nem visszaaludnod kell azt a sok időt, ez nem így működik, hanem meg kell találnod az okát. Sok más dolog is van, ami befolyásolja, hogy mennyire vagy fáradt, amikre nem is gondolnál. Azok között kell megtalálnod, hogy melyik okozza a fáradékonyságot, mert ha jelenleg rendesen alszol, akkor valami teljesen más áll mögötte. Az étkezésed NAGYON sokat számít. Vitamin hiány pl gyakran okoz fáradékonyságot, és tipikusan ilyenkor, tavasszal jön elő (tavaszi fáradékonyságnak hívják).


Csomó betegség is okozhatja, mint pl az alacsony vérnyomás, úgyhogy orvoshoz is érdemes lehet elmenned. Lehet valami komolyabb bajt jelez előre, amivel most még lehet kezdeni valamit.


Pszichológiai betegségek is lehetnek mögötte, mint pl depresszió.


Gondold végig alaposan, hogy a te esetedben melyik lehet, és járj alaposan utána

2018. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
depresszios vagyok 6honapja. akkor fuveztem besokalltam halalfelelmem volt. es azota nagyon rossz erzeseim vannak, olyan hogy amikor sotetedik akkor nagyon rossz. figyelmem is rosszabb, nehezen tudok odafigyelni egy adott beszelgetesre stb olyan erzesem van mintha almodnek. pl ma delre kellett suliba mennem, es sokat aludtam. bementem orara es mar az elso oran elaludtam nem tudom mi lehet.
2018. márc. 26. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszadó


Szerintem ezt az egész problémát valaki olyannal kell megbeszélned aki a közvetlen környezetedben él és sokat tud rólad. Az tud csak segíteni megtalálni az okát és jó ötleteket adni az orvoslásra. A fűtől önmagában még nem kéne depresszióba esni, de az se biztos hogy az van, lehet csak enyhe melankólia. Megintcsak, ezt itt már nem tudjuk megmondani

2018. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!