Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mikor múlnak el a Chlamydia...

Mikor múlnak el a Chlamydia tünetek gyógyszerrel való kezeléskor?

Figyelt kérdés

(Gyógyszer: DOXYCYCLIN AL)

Múlt hét végén derült ki, hogy ilyen betegséget kaptam el. Már túl vagyok egy két hetes antibiotikumkúrán, amit még másra kaptam (amíg nem jött vissza az eredmény a laborból, addig sima húgyuti fertőzésre gondoltak, arra a gyógyszert végig is szedették velem).

Voltak jobb napok és rosszabbak, időnként állandósult a húgycsőégés (ez volt a legerősebb panasz, ezért is mentem el az orvoshoz eredetileg), aztán pár napig csak enyhe volt, vagy nem is éreztem.

A gyógyszer 2-3. napjára aránylag jól voltam, közel észrevehetetlen volt a tünet, viszont utána elkezdett visszaerősödni. Most így az 5. nap környékén már aludni se tudok annyira rossz a helyzet, Algopyrin nem segített semmit. Ami számomra meglehetősen fura, hogy időnként vizeletürítés után csillapodik kicsit a probléma, de számomra teljesen kiszámíthatatlan.

Ezek a tünetek mikor fognak eltűnni (vagy legalábbis minimálisra lecsökkenni), illetve milyen gyógyszert érdemes szedni, amikor már annyira gáz a helyzet, hogy aludni se tudok?


(Sajnos visszamenni az urológushoz most nem lehetséges: szabadságon van, de amennyiben valami vényköteles tippet kapok, a háziorvosommal talán tudok erről konzultálni.)



2018. márc. 28. 03:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha valaki google-ön kerülne ide: várhatóan egy hét, de egyénenként változik.
2019. júl. 11. 11:55
 2/5 anonim válasza:
Szia, látom már másfél éves kérdés. De most én is teljesen ugyan ebben vagyok. Aludni nem tudok. És engem is elsőnek fel fázással kezelt az orvos.Milyen gyógyszer segített?
2019. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Sziasztok! Végül kinek mi segített? Mennyi idő volt a teljes gyógyulás?
2022. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Olyan 7. nap után már jobb biztosan, ennél pontosabbat sajnos nem tudok mondani, rég volt már. Redditen olvasgatva sztorikat még mindig nem értem, miért volt ez egy hosszú kezelés, más országokban 3 napos gyógyszerkúrával vége van az egésznek, itthon pedig legalább 1 hetes kúrát írnak fel.


A húgycsőégésre végül Flektort ittam, az csökkentette a fájdalmat, de amennyire erős gyógyszer az, nem ajánlanám. (Illetve vényköteles is, nem véletlenül.) De ha fáj, akkor inkább beszéljetek az orvossal, ne 'random' vegyetek be másra felírt fájdalomcsökkentőt.

2022. máj. 14. 23:57
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok urologiai korházba kel elmenni ha nem segitsemmi ott kivizsgálnak teljesen std kivétekével
2023. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!