Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyit nőhetek még?

Mennyit nőhetek még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elkezdtem izgulni a magasságom miatt mert szép lassan mindenki lehagy és félek, hogy már csak nagyon keveset fogok nőni. Megpróbálom az infókat mondani amik rendelkezésre állnak és ebből kéne nektek saccolni, hogy kb. mekkora lehetek. Apa 189 cm, anya 165 cm. Nem vagyok későn érő de azért később kezdtem el serdülni mint az átlag. Most 180 centi vagyok és 16 éves. Kb mennyit saccoltok mennyit nőhetek. Előre is köszi.

2018. ápr. 24. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy. Ez genetika, és azt senki nem fogja tudni megmondani még csak megsaccolni se, mennyit nőhetsz majd, és mikor. Légy türelemmel, és próbálj meg nem ilyen szamárságokkal foglalkozni, amibe am. se szólhatsz bele!
2018. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A 180 cm az más nem kevés,az már egész jó magasság,de még 4-8 cm nőhetsz, akár még többet is,de az is lehet hogy már megálltál a növésben,mert néha más rokonok génjei dominálnak.De fiatal korod miatt még nyúlhatsz jó pár cm-t
2018. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Statisztikai átlag szerint 16 éves születésnap után +4 cm jön még, ebből 2 cm 16 és 17 között, 2 cm 17-20 között, tehát, ha lassan 17 leszel, azt már ne add hozzá. Ez sok ember átlaga, egyén eltérhet ettől, de azért nagyjából erre lehet számítani.


Ha netán későn érő típus vagy, ami ritka dolog, akkor még 10 centit is nőhetsz. A legtöbb fiú 8. 9. oszt. korában ugrik meg hirtelen, ha te inkább 10. oszt korodban kezdtél csak megugrani a növésben, addig a többiekhez képest picike voltál, akkor későn érő típus vagy, ebben az esetben lehet többre számítani. Mert akkor el vagy maradva biológiailag a naptári korodhoz képest, és a "15 évesen való" növésed is még úgymond előtted áll...


A szülőkkel az a gond, hogy minden tulajdonság két dologból (allél) adódik egybe, és képletesen szólva nem tudni, hogy apád 188+190-ből lett átlagolva, vagy 148+230-ból. Öröklődésnél viszont ismét szétbomlik a dolog, és te csak az egyiket kapod tőle. (Ha nem így lenne, minden testvérnek ugyanúgy kéne kinéznie.)

2018. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!