Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hajhullás és fehér gumók a...

Hajhullás és fehér gumók a hajvégeken?

Figyelt kérdés

Hullik a hajam és ezeket vettem észre. (pár megfogalmazást egy másik oldalról szedtem, csak arra nem érkezett válasz, de egyeznek az én gondommal.)


A fésülködéskor kihullott hajszálaim végén fehér kis gumók láthatók. Ritkán úgy jön ki a hajszál, hogy ez a kis gumó kettő, néha három szálat is összefog a végén. Olyan is előfordul, hogy "felcsúszik" a hajszálon a gumó, le lehet húzni róla. Hajmosáskor és a hajmosás utáni fésülködéskor elég sok kihull. A haj negyedén/felén tanán még nagyobb arányban is láthatók ezek a gumók, tehát nem mindegyik szálon. Néha mikor megvakarom a hajam/fejem, érzem az újaimmal. Valamikor bizonyos területeken, olyan mintha seb lenne a fejemen (újaimmal végigtapogatva érzetre) és az ilyen fehér valami, ha levakarom jön vele a haj is. Volt olyan hogy fürdés után, egy nagy elszáradt bőrbarátabb, mintha lehámlott volna a bőr, volt benne vagy 7 apró kis haj száll. Úgy nagy hogy kb 0,5*0,5 cm durván saccolva, de ilyen 1* láttam, volt viszont kisebben is ilyen.

Vajon mi lehet ez? Elég ijesztően néz ki, mikor három szál jön ki egyszerre, összetapadva.


Néztem a pikkelysömör, de nem ilyen durva a helyzet, sőt alapból ,nem is látszódik.

Így nem tudom hova tenni a dolgot.

Még régebben voltam bőrgyógyásznál, viszont akkor kopaszra volt vágva a hajam. Így nem is volt akkor még jelen, és ilyet még akkor nem vettem ilyet észre.

Alapból a férfias típusú hajhullás formái vehető ki. elöl, és forgó nagy területén, de még csak ritka, nem kopasz.


20/f



2018. júl. 13. 18:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
szerk. bőrbarátabb, helyett bőrdarab.
2018. júl. 13. 18:47
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Leírás alapján én arra tudok gondolni, hogy azok a hajhagymák. Vagyis erőteljesen kopaszodsz. Ugyanis ha hagymástól jön ki a hajszál, akkor nem nő új haj a helyére. Te magad is írtad, hogy ritkul a hajad láthatóan.

Lehet genetika (családban mennyire gyakori a kopaszság?) vagy valamilyen betegség áll a háttérben.

Emellé nagy valószínűséggel erősen korpásodik a fejed, célzott sampon talán segíthet, de egy bőrgyógyásznak nem ártana látni.


Az sincs kizárva, hogy fejtetű.

Így látatlanban ennyi.

2018. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem ez elég jellegzetesen hajtetű lehet, azok a fehér gumók meg a serkéi.

Nem fog tetszeni amit most mondok, de sürgősen be kell szerezned hajtetű elleni sampont vagy ecsetelőt, a ruháidat meg az ágyneműidet pedig magas hőmérsékleten kimosni (90°C), ha lehet kifőzni, NAPONTA! Azokat a tárgyakat is átfertőtleníteni, amikhez a hajaddal hozzáértél akár csak egy picit is! Addig, amíg az egész el nem múlik!

Egy sűrű szálú fésűvel rendszeresen, naponta többször fésüld át a hajadat, hogy a serkék kijöjjenek belőle!


A hajtetvesség fertőző, kérdezz rá a közvetlen környezetedben akikkel érintkeztél, hogy náluk minden rendben e azoknak meg akikkel egy háztartásban élsz nekik köteles vagy szólni, hogy tetves vagy, és a dolgaitok lehetőleg ne keveredjenek! Te is magad körül tarts nagyobb tisztaságot a szobádban, WC/fürdőben, zuhanyzóban, a testápolási szereidet ne hagyd nyilvánosan elől! Fertőtlenitett körömkefével súrold át a kezeidet, körmeidet miután a hajadhoz vagy a fertőzött tárgyaidhoz nyúltál!


Ez persze csak tipp, nem 100%, minden esetre jobb lenne, ha inkább megnézetnéd egy bőrgyógyásszal, az úgy mégis sokkal biztosabb!

2018. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Még annyit, hogy ha ez hajtetű, a fejedről átviheted a serkéket akár a többi testszőrzetedbe, főleg a hónaljara meg a fan- és seggszőrzetedre, úgyhogy ha lehet, ne nagyon vakarózz ha a fejedhez nyúlsz, a körmeid kitisztítására és kifertőtlenítésére pedig fordíts fokozottabban figyelmet!
2018. júl. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Jajj,utolsó,láttál te már serkét közelről? Eleve az hosszú,vékony,hegyes,ferdén áll a hajszálon, ( nem a végén!),valamint úgy oda van ragasztva,hogy azt nem húzogatod fel-le,az biztos!


Kérdező: az bizony hajhagyma lesz!

2018. júl. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Lehet az akármi. Így látatlanban ezen a fórumon mindenki csak a sajátjából tud adni. Te is, én is, kedves Gabica27! :)
2018. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rendben köszi a válaszokat. Bőrgyógyászhoz mindenképp megyek. Előbb körzetishez (vagy mi) majd talán fizetőshöz is, aki majd talán tud segíteni elintézni vényköteles tabletta beszerzésébe.


Mert azt tudom hogy hajhullásom van, csak hogy akkor annak ilyenek lennének a tünetei, ezt nem tudtom. Hogy most örökletes és még valami pluszba rá ad negatív hatásként. vagy ilyen lenne az örökletes ezekkel a jelenségekkel.

2018. júl. 14. 00:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Hagyd a körzetist (háziorvos), az csak kerülő és időhúzás!

A bőrgyógyászhoz nem kell beutaló, és addig meg minek akarsz szedni bármit is, amíg a bőrgyógyász semmit nem mondott? Ne gondolkodj már ennyire felelőtlenül és ostobán, kérdező! Pont azért mész a bőrgyógyhoz hogy ő vizsgálja ki mi a bajod és találja meg a gyógymódot rá! Ne cseszd szét az egészségedet azzal, hogy a hüly e fejed után mész! (De most komolyan!)

2018. júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Korábban már voltam fizetős bőrgyógyásznál. (akkor még ez nem volt jelen amit kérdeztem)


De akkor csak túlárazott lehúzós szarokat ajánlott, pl vichy,stb. És még mondta ha ez nem segít akkor lesz a kövi lépés.

Azt most nem tudom hogy ő is említette, de végső esetben a hormonális tabletta lesz az egyetlen ami hatásos is lehet.

(és tudom hogy lehet bizonyos esetekben mellékhatás, de szedés abbahagyásával abbamaradnak.)

Vagy nem így van? Vagy ezek ennyire tabu dolgok?

2018. júl. 15. 14:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt szerintem sömör vagy bőrgyulladás esetén adhatják. De mondom, ne mi okoskodjunk ilyenben, te se vagy orvos, én se, meg a többi fórumozó se. Azt hagyjuk rá az orvosra!

Legyen első a bőrgyógy max elmész egy másodikhoz is, ha plusz véleményt akarsz hallani, de a háziorvos felesleges, addig meg ne vegyél be semmit illetve moss hajat valamivel amit a neten megbízható oldalakon ajánlanak és nem kemikália.

2018. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!