Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hipochonder vagyok, vagy van...

Hipochonder vagyok, vagy van valami bajom?

Figyelt kérdés

Körülbelül 5 évvel ezelőtt volt egy 1 éven át tartó prosztatagyulladásom, ami miatt rengeteget szenvedtem és depressziós is voltam. Szerencsére orvosi segítséggel sikerült leküzdenem a betegséget, de sajnos elég mélyen érintett, és elég súlyosan hipochonder lettem miatta. Azóta volt hasfájásom, torokfájásom, stb. amikről mindről kiderült vizsgálatok alapján, hogy pszichés alapúak, miközben én azt hittem, hogy rákos vagyok.


Az elmúlt néhány hónapban elég sokat gondoltam a prosztatagyulladásra, és minden ilyen alkalommal elfogott a szorongás. És lám, pár hete (közvetlenül egy iszonyatosan stresszes időszak lezárta után) elkezdtem újra érezni a tüneteit, bár talán kicsit gyengébben. Akadozó vizelet, húgycső égés, stb. Elmentem vele több orvoshoz is, minden vizsgálat (ultrahang, vizelet, tapintás, stb.) negatív lett (amikor először prosztatagyulladásom volt, akkor rögtön megmondták, hogy mi a bajom). Most itt állok, kezemben a papírokkal melyek szerint egészséges vagyok, közben vissza-vissza jönnek a fájdalmak, és a wc-re is elég gyakran rohangálok. Lehetséges, hogy valaki pszichés alapon ilyen realisztikusan képes betegség tüneteit generálni?


25F



2018. júl. 14. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. "Tünetképzésnek" hívják, amikor valami pszichés ok valamilyen általad ismert betegség tüneteit váltja ki, de valójában szomatikusan nincs megállapítható betegséged. Pszichésen kell megvizsgálni, hogy ezt mi válthatja ki, ehhez egy ehhez értő pszichoteraputa kell. (Nem feltétlenül pszichiáter, vagy pszichológus, hanem egy, a pszichoszomatikus betegségek terén jártas szakember.)
2018. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!