Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nem akartam ide irni de mar...

Nem akartam ide irni de mar ugy erzem tanacstalan vagyok teljesen mit tegyek?

Figyelt kérdés

A paromnak kb 1 eve fajt a hasa nagyon es azota allitolag mindennap , volt mar egy rengeteg vizsgalaton mindenhol azt mondtak h minden rendben amit persze nem hitt el igy par hete be vittuk a korhazba ahol csinaltak vizsgalatokat szinten azt mondtak h nincs semmi baja.azota erdekes modon mar nem fajlalja a hasat csak neha neha

Ja igen azt mondtak az orvosok hogy lehet panikbeteg de ezt nem hiszi el.

Azota mar a feje is faj,szeme is,karja is zsibbad stb mondtam neki h ez a panikbetegseg tunete de o azthiszi h halalos beteg,agydaganatos es a nap 24 orajabol 16ot a neten olvasgat betegseket.

Hozzam.nem.szol ,senkihez

3-4 napja csak szavakat beszelunk szinte pedig egyutt vagyunk egesznap de nem lehet hozzaszolni. Es ez nagyon szar,mar nagyon rosszul erzem magam en is mert egesznap csak aggodik , feszult vagyok tole en is egyszeruen nem birom.

Mit csinaljak?



2018. aug. 2. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd ott a francba, soha nem változik meg az ilyen!
2018. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Benne van a pakliban hogy lehet van valami baja , de en 90%ban biztos vagyok benne hogy panikbeteg.

Nagyon szeretem,probalok mellette lenni minden ertelemben de nagyon nehez.

Magaba van fordulva,semmi kommunikáció nincsen kozottunk.

2018. aug. 2. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:
27%

Először is nyugodj meg! Ha már te is kétségbe esel, mit gondolsz, a pároddal mit hitetsz el? Te vagy neki a visszacsatolója, ha rajtad is azt látja, hogy már pánikolsz (egy gyerek is így működik...) mi mást is hihetne? Akkor te stresszor leszel, ezért is nem szól hozzád!


A problémában kizárólag a pszichiáter tud segíteni. Ha szereted, ülj le vele, négyszemközt, ne zavartasd magad afelől, hogy nem szól hozzád, csak beszélj vele! Mondd el őszintén, hogy milyennek érzed most a kapcsolatotokat, és hogy aggódsz és szereted őt! Kérd meg, hogy mondja el, őszerint mi lehet a saját baja? Ne emeld meg a hangszínedet, ne jöjj ki a sodrodból, maradj vele továbbra is nyugodt! Mondd meg neki, hogy megérted hogy ennyire aggódik, viszont te kevésnek érzed magad segíteni neki, és ha az orvosi vizsgálatok semmit sem mutattak ki, máshol kell keresni a problémát! Neked is segítségre van szükséged, és ciki vagy sem, te szeretnél elmenni egy pszichiáterhez. Ezt mondd is meg neki!

Aztán keress egyet és menj is el hozzá! Neked talán nem kell pszichiáter, de neki ezt nem kell tudnia, neked elég lehet egy pszichológus is akivel beszélhetnél, kibeszélnéd magad neki. Neki azért mondd el, hogy lássa, nem ciki dolog elmenni egy mentális területen tevékenykedő szakemberhez, akiben lehet amúgy nem hinne. Menj el pár alkalommal, de ne beszélj neki arrl, hogy mi volt! Ha rákérdez, csak akkor válaszolj neki, de ne úgy, hogy azt éreztesd vele, hogy őt is el akarod küldeni hozzá, akármennyire is nehéz, mert akkor garantáltan csődöt mondasz majd! Mesélj neki reálisan, ne szenzacionalizáld túl a dolgot! Idvel esélyes, hogy kedvet kap ő is ellátogatni, mert látja hogy nálad működik, amit ő (is) addig "dilidokinak" hitt, és lehet kipróbálja!

(Közben meg ugye te is folyamatosan kapod a szaktanácsokat a pszichológustól aki segít, hogyan kezeld a párodat, hogyan segítsd őt rá ahhoz a döntéshez, hogy ő kérjen szaksegítséget! Ez nem lesz egyszerű, komoly türelem és kitartás kell hozzá, de nem reménytelen a dolog! Nyugodj meg, Kérdező! :)

2018. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!