Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez lehet hererák vagy valami...

Ez lehet hererák vagy valami más komoly?

Figyelt kérdés
Hétfő este nagyon megfájdult a bal herém spontán. Érdekesség, hogy egésznap semmi bajom nem volt. Amikor felöltöltöztem és kimentem, majd leültem és ahogyan felálltam, hirtelen megfájdult (szűk rövidnadrágban ültem, lehet, hogy elszorította?). Azonnal bementem lepihenni. Átöltöztem kényelmesebbre. Érintésre fájt, alapból nem. Azóta napról napra enyhébb a fájdalom, most már szinte észre sem veszem, tudok sétálni is, érintésre is csak egy bizonyos ponton fáj, ott sem igazán. Ilyenkor fáj picit a derekam is, meg az alhasamban is érzek tompa fájdalmat, kb. mint akit tökön rúgtak, csak nem fáj annyira. Érdekes, hogy a bal lábamba is bele-bele fájdul. A bal lábam amúgy is rossz, kiment 3x a térdem. Péntektől vasárnapig elég sokat sétáltam, főleg vasárnap, akkor még sokat is álltam egyhelyben. Akkor bele is fájdult a bal lábamba nagyon, le is kellett ülnöm. Változást nem vettem észre a here zacskón és a herén. Nem piros, nem keményebb, nem nagyobb. Sajnos elég ritkán vizsgálom magam, így most ezt megtettem, és kitapintottam egy apró dudort a here tetején, ott picit érzékenyebb is volt. Nagyon apró volt, másodjára meg sem találtam, lehet, hogy az a bőrőmön volt, vagy a mellékhere. A többi része sima felületű volt. A fájdalom mára már szinte teljesen eltűnt, hétfő estéhez képest nagy semmi.

2018. aug. 16. 14:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A fájdalmat a baloldalon érzem, főleg alul. Érintésre kicsit fáj még, egyébként már teljesen elviselhető, sokat enyhült.
2018. aug. 16. 14:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Bizony ez akármi is lehet! A kasztrálást azonban csak végső esetben, alapos kivizsgálás után ajánlanám!
2018. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most egy véknyabb "zsinór" féleséget is találtam a külső részén, baloldalt. Ondóvezeték lenne?
2018. aug. 16. 14:58
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

1. Szerintem eléggé hipochonder vagy.

2. Nem tudom, hány éves vagy, de vagy nagyon gyerek, vagy nem vagy tisztában a saját anatómiáddal.

3. A problémáiddal meg keress meg egy orvost, ne otthon fantáziálj rémtörténetekröl.

2018. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az, csaknl egyedül 4 dolgot szeretnék az életben: élni, boldog lenni, egészséges lenni, és szexuális életetnélni. Ezeket mindet felborította/felbiríthatja ez.


23 éves vagyok.


Igen, el kellene mennem orvoshoz, de nincs elég bátorságom hozzá.

2018. aug. 16. 15:16
 6/11 A kérdező kommentje:
Esetleg izomláz nem lehet?
2018. aug. 16. 16:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem telefonon, durván 20-25km-t sétáltam kb. 3 nap alatt, kevés pihenéssel, sok egyhelyben állással.
2018. aug. 16. 16:08
 8/11 anonim ***** válasza:

A here rák nem egyik napról a másikra jelentkezik.

Külső tünetei is vannak,amit tapintásra is észre lehet venni

Nem sima a tapintása.

2018. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mellékhere fájdalom. Nem tudni pontosan mitől lehet de nyugodj meg, elmúlik. Szerintem még gyulladásod sincs.

Menj a patikába és vegyél kisvirágú füzike teát. Langyos vízben áztass belőle és reggel-este 1 csészényit igyál. Nagyon hatásos, krónikus gyulladások esetében is.

2018. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál. Megvizsgált, semmi különös. Vagy elszorította az alsó vagy valami ilyesmi. Jegelnem kell.
2018. aug. 22. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!