Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hasi ultrahang kimutat proszta...

Hasi ultrahang kimutat prosztatánál elváltozást, rákot?

Figyelt kérdés
2018. aug. 17. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb módja is van:


Az egyik TV-s csatornán láttam, meg olvastam is róla, mert érdekelt a téma:


A rákot HCG alapján tudják vizsgálni férfiaknál.


Tehát veszel a gyógyszertárban terhességi tesztet és az utasitás alapján rávizelsz. Ha pozitív eredményt mutat neked férfiként, akkor irány a doki.

2018. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*akkor irány a doki.Már mint az úrólógushoz menj.
2018. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Life TV-n volt pár éve az adott műsor.
2018. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az ultrahang nem ad biztos eredményt, azt csak az ún

TRUS biopszia ad de azt csak több megelőző vizsgálat

(PSA, MR) után végeznek.

Addig csak a gyanú áll fenn.

2018. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
elváltozást kimutathat, rákot nem
2018. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Pont 3 hete voltam hasi ultrahangon, a vesémen egy 2 mm-es foltot találtak, ami vesekőgyanús, megkérdeztem a doktornőt, hogy daganat nem lehet-e, azt válaszolta hogy kizárt. Ha kizárt, akor nyilván tudják észlelni a különbséget daganat és egyéb elváltozás között is,mert ha nem, küldött volna további vizsgálatra.
2018. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha felmerül a gyanú a prosztatarákra, első lépésben kérj egy PSA vizsgálatot. Ez egy egyszerű vérvétel. A korodtól függően 2-4 a maximum, ha ez alatt van, akkor valószínűleg minden rendben. (a vérvétel előtt néhány napig nincs szex, önkielégítés, lehetőleg ne is gondolj olyanra, ami felizgat, mert ezek meghamisíthatják a mérést.)

Ha a PSA 4 felett van, rendszeresen figyelni kell, ha eléri a 8-10 es értéket, már nem lehet várni, sürgős további vizsgálatokat igényel.

Egyéb tünetek: éjszaka fel kell kelni pisilni, akadozó vizelet, hirtelen keletkező sürgető vizelet. De mindez lehet gyulladástól is, ezt majd eldönti a doki. Lényeg, hogy menj el PSA vizsgálatra. Ha a körzetised nem küld el, akkor maszek alapon is elmehetsz, 5-8 ezer forint. Ennyit megér, már csak az is, ha nem idegeskedsz miatta. 40 év felett ez a vizsgálat évente javasolt.

Egy egyszerű ultrahang nem bizonyítja a rákot. A PSA vizsgálat után a doki majd tudja, milyen további vizsgálatokat rendeljen.


A terhességi tesztes vizsgálatról még nem hallottam, nekem kicsit gyanús, hogy nem működik.

2018. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ultrahang nem bizonyítja, csak sejteti a rákot. Ha elváltozás van, további vizsgálat szükséges.
2018. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!