Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi a baj/miért történik ez velem?

Mi a baj/miért történik ez velem?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú a történet, le szeretnék mindent írni.


A szellemiekről: 24/f éves vagyok, 1,5 éve vidéki nagyvárosban dolgozom programozóként, szeretem a munkám, de néha van egy kicsi stresszfaktor. Elvileg nem látszódik rajtam, sőt a projektvezetőm meg is jegyezte hogy túl lazán kezelem a dolgokat, de mélyen belül nem így érzem. Párommal 6 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást, azonban 110km-re vagyunk egymástól, ezért hetente hazajárok. Laktunk már együtt (2 évet), de ő otthon talált magának jól fizető állást, összeköltözés terve folyamatban, azonban én itt ő pedig otthon keres jól és még gyűjtögetni szeretnénk egy kicsit, úgy érzem nincs probléma ezzel számunkra. Szüleim elváltak 5 éve.


Fizikailag: rendszeresen sportolok, hol kondiban, hol pedig szabadban (most még jó idő van ezért heti 15-20km-t futok). 195 centi vagyok, 90kg. Átlagos testalkattal rendelkezem, kicsi gerincferdülésem van.


ITT JÖNNEK A ZAVARÓ TÉNYEZŐK

Egészségügyileg: tavaly novemberben 1x szex közben merevedési zavar jött rám, kicsit túlfűtött voltam. Azóta viszont visszatérő probléma ez. Idén májusban rosszul lettem, szédültem, hányingerem volt, el akartam ájulni, aludni 2-3 napig alig bírtam, sőt ha becsuktam a szemem újra szédülni kezdtem. Nem ájultam el 1x sem. Magas vérnyomásra gyanakodtak, ezért az alábbi orvosokhoz mentem el/orvosi vizsgálatokat vettem igénybe: ABPM, szívuh, kardiológus, neurológus, fogorvos (kihúztak 1 fogam), vérvétel, ekg, MRI. Minden tökéletes/negatív volt. Mivel sürgősségin a magas vérnyomásra gyanakodtak szedtem vérnyomáscsökkentőt, de abbahagytam mert nagyon lement tőle a vérnyomásom. Otthon klinikai mérővel 110/70-140/85-ig terjed a vérnyomásom. Illetve nincs olyan napom, amikor ne gyötörne az alábbiak közül valami: fejfájás, szédülés, szegycsont tájékán mellkasi nyomás, hátfájás, nyakfájás, nyelési nehézség/gombócérzet. Aludni jót alszom egyébként.


Tulajdonképpen nem tudom mi a problémám, és már ez zavar a legjobban. Pszichológushoz kéne fordulnom? Lelki eredetű lehet ez? Vagy szervi problémám lenne?


Nem feltétlen itt keresem a választ, igazából már annak is "örülnék" ha valaki volt már hasonló cipőben és meg tudta oldani problémáját. Próbálok meditálni, nem gondolkodni ezen, de mégis zavar, hogy nincs egy egészséges napom, amikor semmi bajom sincs, nem beszélve arról, hogy a szexuális kapcsolat sem a fényponton jár párommal, holott most kéne a toppon lenni szerintem.



2018. szept. 18. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichologus, igen.
2018. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a része ismerős a történetednek, hogy minden negatív, mégis....pszichiáter segített, 8 évig tartó állandó fejfájásomat mulasztotta el.
2018. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előzönek... Mivel mulasztotta el? Mi volt ténylegesen a problémád, és hogyan sikerült ezt a fejfájásodat megszüntetni, mennyi idő alatt, ha/ami publikus?
2018. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A #2 hozzászóló megoldása engem is érdekelne.
2018. szept. 19. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiával, nem kaptam gyógyszert. Segített rendbe tenni a fejemben a gondolatokat. Amúgy generalizált szorongásos vagyok, ebből adódik, hogy sokat agyalok és magamban generálom a problémát. De ez már a múlt, nagyon sokat finomított rajtam a doktornő és a problémák is megoldódtak.
2018. szept. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!