Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Extrasystole sport közben....

Extrasystole sport közben. Nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kondizni nem rég, és észrevettem hogy edzés közben, kihagy, aztán egy nagyot dobban a szívem. Általában egyszerre csak 1-et aztán utána normálisan ver. Sok helyen olvastam hogy sport közben nem szabadna ilyen legyen, csak inkább nyugalmi állapotban. Nyugalmi állapotban nekem ritka, talán napi 1-2x sport közben viszont gyakran érzem. Nem szédülök, nem leszek rosszul közben, csak furcsa érzés. Voltam régebb kardiológusnál de akkor csak sima vizsgálaton. Előtte is volt már extrasysole ugyanígy. Akkor az ultrahang és az ekg sem mutatott ki rendellenességet, viszont orvosnál nem is volt extrasystole. Mit gondoltok?

2018. szept. 25. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonság kedvéért ki kellene járnod egy Halteres vizsgálatot (24 órás EKG). Az sportolás közben is mérne.
2018. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Legalább 10 éve van ilyen. Foci közben is volt régebb. és azóta voltam uh-n és ekg-n szervi problémát nem látott.
2018. szept. 25. 14:50
 3/4 anonim válasza:
Azóta jól vagy?
2020. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, azóta se volt semmi bajom. Ugyanúgy sportolok, orvoshoz sem mentem. Nem foglalkozok vele, néha érzem és ennyi.
2020. szept. 17. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!