Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület körülmetélés?

Fitymaszűkület körülmetélés?

Figyelt kérdés

Múlthéten fitymagyulladásom volt, azt kamillás borogatással sikeresen meggyógyítottam, de miután elmúlt a gyulladás, fitymaszűkület alakult ki. Már többször volt ilyen nekem, évente 2-3, midnig így történik, hogy a rendes tisztálkodás ellenére valamitől begyullad. Majd 1-2 hét alatt elmúlik a fitymaszűkület is.


Szerintetek ha már sokadszorra fordul elő ez az eset érdemes lenne a körülmetélés?


Ha igen, akkor hol tudnék jelentkezni ilyen műtétre? Mindenképpen szeretném, ha a szüleim semmit sem tudnának az egészről. Már 19 vagyok. Ez megoldható szerintetek így? Gondolom csak pár órás műtétről lenne szó.


Valakinek van ötlete?



2018. szept. 26. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézesd meg urológián mielőtt döntesz.Ez egyébként max félórás beavatkozás.Ha meg kicsit többet tudsz rászánni magánrendelést ajánlom inkább.
2018. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vércukrod mennyi?
2018. szept. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Mivel nagykorú vagy már így szülők beleegyezése nem kell a műtéthez.


De kerüld el a metélést,nem szép látvány,egyből mindenki kiszúrja,nem lehet nem észrevenni.4-6 hét a teljes gyógyulási idő,az első két hét kellemetlen tud lenni,a seb nedvezhet,kötözésre szorulhat,betadinnal van hogy kenegetni kell.Sportot 2 hétig nem célszerű végezni,tehát ha valaki iskolás háziorvostól célszerű felmentést íratni 2 hétre.


Inkább nézz utána mi váltja ki a gyulladást és keress más megoldást.Háziorvoshoz célszerű lenne elmenni,mert cukorbetegség is okozhat fitymaszűkületet például,jó lenne megtudni mi áll a háttérben,mi a kiváltó ok.És valójában csak durva fitymaszűkületkor kell metélni,csak a tb pénzzel támogatja ezt a műveletet,de ezt célszerű elkerülni,több fitymaszűkületi műtét is van ami a fityma megmentésével jár.


Akár milyen műtétre is mennél 0,5-1 órás a műtét ideje,helyi érzéstelenítésben végzik,pár órás megfigyelés után haza mehet az ember,de lehet hogy nehéz a járás műtét után és a seb kötözésre szorulhat otthon is.


Szerintem előbb derítsd ki mi váltja ki nálad a fitymaszűkületet,első a háziorvos,aztán ha tudod kerüld el a metélést inkább.

2018. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 How ***** válasza:
75%
Én is a szüleim beleegyezése és tudása nélkül voltam körülmetélésen 19 évesen. Ha érdekel leírhatom a folyamatot ,hogy megy, privátba, vagy ide is. Igazából én nem bántam meg, az mellett, hogy kényelmesebben érzem magam, ha utána olvasol megtudod, hogy rengeteg pozitív előnye van a körülmetélésnek. Jó orvosnál voltam, Dr. Fekete Ferenc, Mr.klinic, csak ajánlani tudom.
2018. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 How ***** válasza:
76%

Inkább leírom gyors, ha még érdekelt vagy a témában.

Esztétikai és higiéniai okokból eldöntöttem, hogy körülmetéltetem magam. Kis keresés és fontolgatás után, fel is kerestem Dr. Fekete Ferencet, budapesti klinikáján (Mr. klinic magánrendelő). Mivel maszek, az egész operáció 100e forintba került, nekem személy szerint megérte. (És a te fájdalmaidat elnézve, szerintem neked is megérné.) Kis konzultáció, utána 1 hónapra kaptam egy időpontot, a konzultáción elmondta, mi hogyan fog menni, de tárazz be kérdésekkel, ha van. A műtét kb. fél óra alatt megvolt, hátadon fekve, több érzéstelenítő injekciót kapsz a makkodba. Igen elég rosszul hangzik, nem is kellemesek, főleg nem a makk hátsó része, de 1 percig tart az érzéstelenítés ki lehet bírni. Utána mint mondtam, 30p érzéketlen műtét, varrás és kész vagy. Ezek után kapsz egy kis gyorstalpalót, hogyan kell kötést cserélni, és egy A4-es lapot minden felléphető problémáról, tele instrukciókkal, hogyan kell kötést cserélni, meddig kell stb, ezt a doktor úr, is el fogja neked ott mondani, de a papíron is rajta lesz minden. 1-2 nap ágyban, a makkod igen érzékeny lesz, 2 nap után cserélned kell az első pólyát, utána pedig, naponta kell kötést cserélned magadnak, kb 2 hétig, ameddig begyógyul annyira, hogy teljesen eldobhatod a pólyát. Az első 1 hét a legkellemetlenebb folyamat, de minden nap jobb lesz és 2 hét elteltével, kb meg is vagy, azt tudnám mondani, már csak a kötések kiesésére kell várni. Én csak ajánlani tudom, műtétet és a doktor urat is, számomra teljesen megérte a beavatkozás.

2018. okt. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem kéne általánosítani, hogy mindenkinek milyen csúnya és használhatatlan lesz. Éppenséggel az enyémet teljesen korrektül megoldották, nagyon is jól tudom használni, és semmiben nem szenvedek hiányt. Pedig egy rossz hírű kórházban vettem rá magamat, mert az SzTK ide utalt. De az SzTK-ban és a kórházban is ezt javasolták nekem. Én teljesen meg vagyok elégedve vele és akár még javasolnám is, de pont mindezért nem lehet általánosítani senki esetét.


Tanács: elmenni urológiára és esetleg több orvos véleményét is kikérni.

2018. okt. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nincs higéniai oka a metélésnek(ez maximum csak ott igaz,ahol nincs mód napi szinten tisztálkodni)ugyanis lehet tisztálkodni és elég gáz az aki nem képes megmosni az intim részét.A metélt pénisz is ugyanúgy bebüdösödik és az is be tud túrosodni,ahogyan a nemi betegségektől sem véd meg valójában.


Metélés akkor elfogadható ha valóban egészségügyi oka van.


Szerintem meg ha időszakos a gyulladás megjelenése ami a legfontosabb lenne utána nézni,kideríteni mi okozza,mert valami baj van,valaminek a gyulladást ki kell váltania.

2018. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 E-Zsolesz ***** válasza:
100%
De abban pedig óriási igazság van, hogy nem szabadna általánosítani és nem mindenki egyforma.
2018. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!