Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi ideig tart körülmetélés...

Mennyi ideig tart körülmetélés után a teljes gyógyulás, illetve milyen szövődményei lehetnek a beavatkozásnak?

Figyelt kérdés
Múlthét pénteken (2018.09.28) volt műtétem ahol a fityma kb. 95%-át eltávolították és a kantárt is átvágták. (Igen, mindenképpen szükség volt rá!) Most már, így az 5. napon némileg csökkent az érzékenység mértéke, de - főleg a kantár helyén (itt nem csak érzékeny, hanem éget (főleg merevedéskor)) - még így is eléggé irritálja minden ami hozzáér. Naponta többször kötözöm át betadine-os gézlappal, valamint többször lemosom sima vízzel, illetve kamillás keverékkel. Azért aggódom miatta, mert a kantár helyén eléggé sötétbordós a színe, valamint egy kis részen fekete. (Nem tudom eldönteni, hogy csak egy cérna a varratból, vagy egy var-e.) A varrataim felszívódóak és kiesőek, elméletileg 4-6 hét múlva távoznak. Az orvosom azt mondta, hogy az első héten kell csak kötözni, viszont nem hiszem, hogy egy hét után annyira úgymond "érzéketlenné" válna a makk, hogy utána csak úgy tudnám hagyni az alsónadrágban dörzsölődni. Eddig úgy néz ki, hogy nincs se gyulladás, se gennyedzés viszont a bőr megmaradt részének a végénél még kicsit duzzadt. Úgyhogy eléggé tanácstalan vagyok, hogy mi is a helyzet vele, ezért bárkinek a válaszát, aki érdemi információval, vagy akár saját tapasztalattal tud szolgálni szívesen fogadom. Előre is köszönöm a válaszokat. Szép napot mindenkinek.

2018. okt. 3. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Ezeket a kérdéseket jóval korábban, még a beavatkozás kiválasztásakor kellett volna megkérdezned az orvosodtól (aki természetesen magától semmit, pláne nem szívesen és nem közérthetően magyaráz el), nem pedig a gyakorikérdésektől. Ezért veszélyes és ostoba dolog úgy nekivágni valaminek, hogy nem vagy a várható következményeivel tisztában, és ezért fontos hogy mar az orvoshoz felkészülten menj oda, ne kerülj ilyen kiszolgáltatott helyzetbe, mint amiben most te is vagy! Nekem is szükség lett volna tkm-re de mégis ki tudtuk hozni egyszerűbb módon, úgy, hogy először segítő tanácsadóval (nem gyakoris, önmagukat privátban ajánlgató perverzekkel) konzultáltam a lehetséges megoldásokról és nem azonnal az urológushoz rohantam ennyire átgondolatlanul, felkészületlenül, így a fitymám is megmaradt, akkor is, ha a metélés nálam is indokolt lett volna. De így lett jó minden! :) Meg megelőzni valamit sokkal könnyebb mint átgondolatlanul cselekedni, aztán reménykedve várni a bizonytalan eredetű válaszokra, tanácsokra a gyakorikérdéseken, hátha!
2018. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Á.Zoli ***** válasza:
A duzzanat és a sötét foltos rész normális és el fog tűnni, ahogy gyógyul. Én steril gézlapot tekertem köré és odafogattam ezzel a hálós széthúzható rögzítővel, ameddig érzékenynek véltem. Érzékeny lesz egy ideig még, de napról-napra jobb lesz. Érdemes kicsit szorosabb alsót felvenni, hogy ne legyen szabad útja, amíg érzékeny.
2018. okt. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyógyulás 1-2 hetet vesz igénybe. Persze, a látvány ilyenkor még nem szép. Azzal ne foglalkozzál. Kb. a 9-10 nap után kezd el a véraláfutás elmulani. Egyre szebb lesz majd.

2018. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 How ***** válasza:
A duzzanat és a fekete foltok (véraláfutások) normálisak, nekem 2 hétéig kellett pólyáznom és betadinnal (nekem azt mondták víz ne érje) fertőtlenítenem és csak utána váltam meg a pólyától, szóval várj vele addig ameddig úgy érzed már nem fáj annyira. A varrataid ki fognak esni, habár én rásegítettem egy kis ollóval, 3 hét után, ezt annyira nem ajánlom.
2018. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kettes, hármas és négyes! Köszönöm válaszaitokat. Kérdésem feltétele óta az érzékenysége tovább javult és az orvosomnál is voltam vele. Azt mondta, minden normális, a duzzanat viszont megmarad pár hétig, mivel bevérzett a bőr alatt. De azt mondta, hogy ez nem baj csak idő kell neki.
2018. okt. 5. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!