Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Sárga ondó. Normális?

Sárga ondó. Normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsi kényes a téma, de a lényegre török.

Kb. egy éve lettem rá figyelmes, de ha jól emlékszem azelőtt is sárgás volt az ondóm színe. Pontosabban az egyik fele nagyon fehér és folyós az állaga, a másik rész sűrűbb és átlátszó sárga színű, de egyértelműen nem fehér. Voltam már urológusnál, ott csak a heréimet vizsgálta meg, azokkal nem volt semmi probléma. Kicsit kezdek aggódni ennek ellenére, mert úgy olvastam leginkább ez fertőzés miatt van, és az okozza azt hogy vizelet kerül az ondóba ejakuláció során, mivel nem záródnak rendesen az izmok. Nos, ezesetben mi tévő legyek? Menjek el másik orvoshoz? Előre is köszönöm a válaszokat! (Egyébként a Semmelweis Egyetem Urológiai Klinikáján voltam)



2018. okt. 22. 04:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el a lakóhelyed szerint illetékes urológiára (nézd meg, a legtöbb helyre beutaló sem kell) és mondd el ezt. A másik, amit tehetsz, hogy vegyél a gyógyszertárban egy vizelettesztet és nézd meg, mit mutat (vizelettel, nem ondóval). A harmadik: prosztatarák teszt, de fiatalon elég kis esélyt adnék ennek.
2018. okt. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vörösvértestek lebomlásakor a bennük levő hemoglobin egyik bomlásterméke a sárgás-narancsos színű bilirubin nevű vérfesték, ami kis koncentrációban belekerül minden testnedvbe, az izzadtságba, sőt az ondóba is. Hogy milyen koncentrációban, az egyéni. Emiatt az ondó soha nem hófehér színű, hanem kissé sárgás árnyalatú. A színek érzékelése erősen függ attól is, hogy milyen a háttér, környezet színe, mert a szem színérzékelő apparátusa a bejövő különböző színeket együttesen érzékeli és a fény intenzitása is közrejátszik. Némileg hasonló történik az elektronikus fényképezőgépeknél is, ugyanannak a tárgynak a fotóján egészen más árnyalatok/színek jelennek meg a környezet színének függvényében.
2018. okt. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, de azért jobb lenne, ha nem lenne túl sok bilirubin a testnedvekben, mert nincs túl sok keresnivalójuk ott. Inkább az emésztőrendszerbe való.
2018. okt. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, második a szín nem megtévesztő többször is megnéztem különböző felületeken egyik fele szép fehér, szinte egybeolvad a zsepivel a másik elütően sárgás. Holnap mindenképp nézek egy vizelet tesztet, nem is tudom ez eddig miért nem jutott eszembe szóval köszönöm a tippet. Azért ha még bárki tud mondani egyéb tudnivalót nyugodtan írja le. Kicsit be vagyok parázva azért. Így prosztata rákkal kapcsolatban csak az nyugtat hogy még csak 20 éves vagyok.
2018. okt. 22. 23:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért a prosztata rák nem annyira reális, csak megemlítettem, akkor inkább prosztata gyulladás. De annál általában más tünetek is vannak, pl fájdalmas vizelés, fájdalmas ejakulátum ürítés, hogy úgy mondjam, nem csak simán sárga az ondó.
2018. okt. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!