Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Enterococcus faecalis baktériu...

Enterococcus faecalis baktérium gyógyítható? Ismertek egy jó urológust aki kezelni tudja?

Figyelt kérdés

Ondó tenyészeten megállapították, hogy enterococcus faecalis baktérium van a prosztatámban és sok kellemetlenséget okozott már, 2 éve tart, voltam már urológusnál is aki Cifran antibiotikumot írt fel 5 dobozzal, de semmi hatása, olvastam hogy nagyon antibiotikum rezisztens ez a baci, sok antibiotikum miatt a candida gombán is elszaporodott, tud ez a baktérium pszichés problémákat okozni vagy azt a candida csinálja? Előre is köszönöm a válaszokat!

24/F



#ondó #urológia #urológus #enterococcus faecalis #ondótenyészet #pszichészavarok
2018. okt. 22. 16:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha itt rákérdezel:

https://www.youtube.com/watch?v=OGbViVnRMP0

2018. okt. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Vajon hogy került az a prosztatába ?
2018. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Húgycsövön keresztül felsétált
2018. okt. 23. 10:08
 4/20 szaga81 válasza:
100%

Sziasztok. 36 éves férfi vagyok és a nyáron egy meggondolatlan külföldi szexuális kalandom folyamán én is megkaptam ezt a kedves kis baktériumok. Pár hétre az aktus után azt vettem észre, hogy váladék szivárog a peniszemből. Abban a percben orvoshoz fordultam, vizelet mintát vett, de abba nem volt baktérium. Ezért az ő elmondása szerint a hasára ütött és úgy írt fel valamilyen antibiotikumot. A gyógyszert elszedtem, de a következő alkalommal másik orvost kerestem fel. Ő a húgycsővemből vett váladékot laborba küldte ami kimutatta az enterococcus faecalist. Az eredmény után megnézte mire érzékeny a baktérium és annak függvényében irta fel a gyógyszert. Kb. Két hétig szedtem,majd mikor lejárt a kúra visszamentem hozzá újabb mintavételre. A folyás elmúlt, viszont vizeléskor még éreztem hogy nincs rendben valami mert csípett kicsit meg néha mintha viszketett volna a húgycsővem. Az újabb eredmény megint kimutatta az enterococcus faecalist és most már az E.coli baktériumot is. Azt mondta, hogy ez azért van mert az enterococcus nagyon agresszív és elfoglalja más baktériumok helyét és azok is agresszívan kezdenek szaporodni. Újabb gyógyszer,most már két fajtát kellett elszednem egymás után a két különböző baktériumra. Több mint egy hónapig szedtem a gyógyszereket. De éreztem hogy még mindig nincs rendben minden. Az a diszkonfort érzés még mindig fent állt. Visszamentem, az eredmény ugyan az sőt még egy másik baktérium is előkerült.Ekkor már én is kétségbe estem. Felírt még egy gyógyszert, kiváltottam ugyan de nem szedtem el, mert addigra a gyomrom is kezdett kikészülni a sok gyógyszertől. Elkezdtem bújni a netet én is, sajnos sok helyen semmi biztatót nem kaptam. Kétségbe voltam esve hogy így mi lesz, lehet ebből tényleg már nincs kiút? Egész életemben járhatom az orvost?

Pont itt a GyK. olvastam egy hasonló kérdés alatt, hogy a Grape Vital grapefruit mag csepp kivonat segít elpusztítani ezt a makacs baktériumot. Utánna olvastam a cseppnek, főleg a Dr.Csabai félének, sok jót olvastam róla, de maradtak bennem kétségek mert sehol nem találtam róla infót, hogy az én problémámra is jó lenne, kivéve itt a Gy.K.-n. Persze azt aki itt lemerte írni hogy ez a csepp jó rá, jól le hurogták meg elküldték a búsba, hogy inkább a gyógyszer, meg hogy az orvos csak jobban tudja. Na gondoltam, hogy igazából veszíteni már nem veszíthetek vele ha kipróbálom, pont kapóra is jött mert két hét múlva ismét el kellett hogy menjek mintavételre, akkor úgy is megtudom hogy használt-e. Meg is rendeltem a netről, mert az üzletekben nem nagyon találtam, igaz elég borsos az ára, 6000ft körül fizettem szállítással együtt. Másnapra már nálam is volt, el is kezdtem szedni, sima vízben higitottam mindig reggel, délben, este, 20 cseppenként. Nap közben sok folyadékot ittam hogy minél jobban bemossódjon oda ahová kell. Pár napig csináltam így nagy dózisban, addigra már észrevettem, hogy mintha kezdene megszűnni a csípő érzés vizeléskor. Lejjebb csökkentettem a dózist 3szor 10 cseppre, utolsó hét vége felé már volt úgy hogy csak 2szer 10et vettem be.A gyógyszert nem szedtem el amit az orvos írt, így a gyomrom is helyre jött. Visszamentem, mintavételre, az eredmény is megjött pár nap múlva. A másik két baktérium eltűnt a húgycsővemből, viszont enterococcus faecalis még volt, de az eredmény szerint hirtelen mindenre érzékeny lett, az orvos meg is jegyezte hogy ilyet még nem látott, főleg úgy hogy az előző eredményeken alig tudott gyógyszert összerakni mert olyan kevés hatóanyagra volt érzékeny a baktérium. Azt mondta hogy úgy néz ki ez a gyógyszer jó amit most szedtem ezért írt még. Persze nem szedtem el azt sem, tovább folytattam a csepp szedését. Igaz a második hét felénél már elfogyott de annyi baj legyen gondoltam, visszamentem mintát adni, és megjött az eredmény és már nem mutatott ki semmit. Valamiért az orvos is csodálkozott rajta, de nem mondtam el neki hogy nem a gyogyszertől lettem jobban. Valamiért féltem hogy hülyének fog nézni, vagy nem hiszi el. Azt mondta hogy azért februárban valamikor menjek vissza mintát adni, sose lehet tudni. Vissza fogok menni, mert én is kíváncsi vagyok hogy ez most tényleg ennyi volt? Mert sokan évek óta szenvednek ettől a baktériumtól. Sokat gondolkodtam azon is hogy leírjam-e ide a történetem, mert tudom milyenek az emberek, láttam, hogy aki megpróbált nem gyógyszerrel segíteni, hogy leoltották. De úgy vagyok vele, hogy igazából mindegy hogy ki hiszi el, vagy ki nem, az a lényeg hogy nekem segített és ha csak egy ember megfogadja a tanácsom, hogy próbálja ki, akkor már megérte megosztani veletek.

Most tervezek még egy kúrát csinálni, biztos ami biztos. Még kicsit én is szkeptikus vagyok,hogy tényleg használt, de már nem csíp, nem viszket, nem érzek semmi problémát, és orvosilag sincs már jelen a húgycsővemben. Remélem így is marad. Ja és gumi nélkül soha! :)

2018. dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szia, először is köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad a te helyzeted/problémád, megkérdezhetem, hogy neked milyen tüneteid voltak csak a díszkomfort érzet volt a húgycsövedben?

Előre is köszönöm a válaszod

2018. dec. 3. 18:21
 6/20 szaga81 válasza:
Váladékozás kezdetben, égő, csípő érzés vizeléskor, valamint a vége felé enyhe balhere fájdalom. Szerencsére mindez megszűnt.
2018. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Mennyi idő után tűnt el a baktérium teljesen? Azóta nem is jött vissza??
2020. jún. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 szaga81 válasza:
Nem tért vissza szerencsére. Nekem teljesen elmúlt a panaszom. Fél évre az eset után csináltam még egy kúrát a cseppekkel, biztosra akartam menni. Azóta semmi.
2020. jún. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Köszönöm szépen a segítséget!
2020. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
szevasztok ugyan ez aproblemam, felfazas lasan fel eve, eloszor escherichia coli bakteriuma hugycsobe, masodszor a proszattabol vett minta streptococus mits nevu bakteriumot mutatott ki-az allapotom javult-biseptolt irt fel a doki.ezutan az allapot nem javult-mas doktort valasztottam,tunetek csipo erzes a hugycso spiccebe es szinten ilyen mint a villamcspas szurkalas a bal herezacskoba,a huygcsobol vett torlet enterococcus faecalist mutatott ki-ciprofloaxint irt fel 15 napra ,az alalpotom javul de nem tokeletes.megterheleskor meg mindig szurkal a bal heregolyoba.egy het mulva megyek vissza ujjab kenet vetelre
2020. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!