Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológushoz fordulhatunk az...

Urológushoz fordulhatunk az alábbi problémával?

Figyelt kérdés

Páromnak a péniszén apró "pattanásszerű" bőrelváltozás keletkezett, ami az első észlelés óta, ez 2,5 hete tesz ki, több lett! Nem a Makk részen, hanem úgymond a tövében-hímvessző oldalán. Nem igazán tudom mihez lehetne hasonlítani ezeket az apró "pattanásszerű" képződményeket, nem puha-inkább "érdes" nem gennyes. Ez A jelenség nem tudom mióta állhat fent, az egy biztos, hogy 2,5 hete, de sanszos, hogy az elmúlt 2 hónapban keletkezhetett, előtte nem tapasztaltunk ilyet, 1 éve élünk nemi életet. Esetleg fontos, lehet, hogy Valamivel több, mint 2 hónapja augusztus végén fürdőzni voltunk, amit 2,5 hét múlva vizelési panasz követett- enyhe csípő érzet vizelésnél ill. húgycsőben enyhe viszkető érzet.., nem tudom, hogy a kettő összefüggésben állhat -e ezért gondoltam inkább urológusra, mint bőrgyógyászra. Mi a fürdőzést követően (augusztus vége) 4-5hétig nem éltünk nemi életet -tehát szeptember végéig mivel fogamzásgátló tablettát kezdtem el szedni, augusztus végén ( fürdőzést követően 1 héttel kb. nőgyógyásznál jártam hüvelyi UH.- ált. vizsgálaton és rákszűrésen, minden normális volt rákszűrés P1.)


Nem vagyok orvos, de én belső eredetű bacis vagy vírusos valamire gondolnék nem egyszerű bőrgyógyászati problémára, urológushoz fordulhatunk ilyennel?

23 éves a párom.

Köszi!



2018. okt. 27. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez inkább a bőr- és nemibeteg-gondozóra tartozik, oda sem kell beutaló, de ha sürgős, ne időpontot kérj, hanem csak menjetek oda a rendelési idő alatt, mert mire ti előzetes időpontot kaptok... :D


Egyébként szerintem sanszos, hogy semmit nem fog találni a doki, már csak azért sem, mert lehet ezek már jó ideje megvannak, és nem több ártalmatlan Fordyce-pöttyöknél, amik majdnem ugyan igy néznek ki.

2018. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen forduljatok Urológushoz, ha kicsit körbenéztek, akkor találtok olyan kórházat, rendelő intézetet, ahova nem kell időpont.

A vizeléskori csípő égető érzés húgyúti fertőzésre utal, szintén uro.

Addig is jódot neki, pl.: Betadine kenőcs. Rontani nem ront. Meg lehet még próbálni Burow krémmel->gyulladáscsökkentő.

2018. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az pont hogy nem uro! Az bőr- és nemibeteg-gondozó, mert fertőzés. Az urológia szervi betegségekkel, elváltozásokkal foglalkozik.
2018. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Voltatok orvosnál?
2022. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!