Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Erős kopaszodás 21 évesen....

Erős kopaszodás 21 évesen. Valaki járt már hasonló cipőben? Hogyan sikerült kezeltetnie magát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A probléma a következő: nagyjából 1,5 kezdett el rohamosan hullani a hajam. Szép, sűrű hajam volt még előtte. Ekkor kezdődött kb. hogy elég depressziósnak kezdtem érezni magam, anélkül hogy lett volna rá okom. Jelenleg nem tudom eldönteni hogy a hormonok miatt vagyok depressziós, és azért kezdett el hullani a hajam, vagy azért vagyok depressziós mert kopasz vagyok. Van itt valaki aki már szintén kopaszodott élete során, és sikerült visszafordítania? Elkezdenék akármilyen gyógyszeres kezelést is, ha ezzel újra normálisan nézne ki a fejem, de feleslegesen nem akarom magam gyógyszerekkel tömni, akkor már inkább megpróbálom elfogadni a dolgot :(



2018. nov. 30. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem foltokban kopaszodsz, akkor több mint valószínű, hogy örökletes hajritkulásról van szó. Nem fogok hazudni, ez nem vissza fordítható, viszont lassítani lehet a folyamatot. Stressz kerülese ezerrel, egeszséges táplálkozás és a rendszeres mozgás az ami segíthet. Én mindig kopaszra vágom, így nem igazán zavar, hogy kopaszodom. Teljesen normális, hogy kicsit depressziós vagy emiatt, de idővel túl fogsz lépni ezen a témán és nem fog érdekelni.
2018. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
dutasteride vagy finasteride tartalmú gyógyszerek, akár vissza is fordíthatják, én is hasonló cipőben járok. jelenleg olyan orvost keresek, aki felírja mivel vényköteles gyógyszerek
2018. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valaki mondta, de lehet itt is le lett már írva -nem csekkoltam-; hogy a hajszálak az idegszálak meghosszabbítása.

Én csak egyet mondanék, hátha jobb lesz, na jó mégegy, hogy jó ötlet lehetne talán csökkenteni a stresszt;

Én nem értek hozzá; de lehet, hogy pl a magnézium pl jót tenne például mogyoró; vagy pedig ilyen teák orbánc-citromfű-teakombó (akár egybe csinálva is) segíthetnek pl endorfint megtermelni, tehát, hogy ha pl a szervezeted nem termelne elég endorfint, akkor ez így kívülről megtámogatja a fizikai részét.

2018. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*meg amúgy csekkold még milyen vitaminok fontosak még kiemelkedően a hajnak. amúgy pl a tejben, banánban is sokminden van. Szal amúgy meg mégegy, ha úgy érzed, környezetváltozásra lenne szükséged; mert pl a mostani munkahelyed túl stresszes, akkor lehet nézhetnél valami mást.
2018. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tehát a csökkentem a stresszt antidepresszánsokkal és nyugtatókkal mondjuk, akkor visszanőhet a hajam? :D
2018. dec. 2. 21:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Klasszikus genetikai eredetű kopaszodás, amit nincs értelme kezelni. Talán lehetne kicsit lassítani, de alapvetően kidobott pénz. Inkább leborotváltam az egészet, és sokkal jobban érzem magam tarkopaszon.
2018. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

24 éves koromra kopasz lettem, kivéve oldalt és hátul természetesen. Ez ellen tényleg nem tudsz tenni, a genetika elintézi. Nem marad más mint elfogadni.

hajbeültetést meg nem ajánlanak ilyen fiatalon, mondjuk megfizetni se könnyű.

2018. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Uristen mekkora hulyesegeket irnak, a stressz stb, emberek ha nem ertetek a temahoz ne irjatok mar hulyeseget. A hajhullast a ferfiaknak 99%ban a dht a tesztoazteron efy valtozata okozza, ma mar ez jol kezelheto dht blokkolo samponokkal es alfa blokkolo gyogyszerekkel pl avodart
2019. febr. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!