Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gyermekkori szteroid után...

Gyermekkori szteroid után sterilitás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos, lényegében arra szeretnék választ kapni, hogy anno 2009-ben, mikor Crohn betegséget diagnosztikáltak nálam fél évig szteriodot (medrol) kaptam nagy mennyiségben, majd utána rá 3 évre újra rövidebb ideig kaptam. Az első adag bevételekor 12 éves voltam, pont fejlődéskor sajnos. Kicsit aggódom, hogy ez bekavarhatott ott lent, mivel a magasságnövekedésembe beleszólt. Illetve elég kevés(kisujj alsó ujjperc méretének a 2/3 kb.) és átlátszó a sperma aktuskor. 1 hónap múlva megyek urológiára más miatt de akkor ezt is fel fogom vetni, de addig ugye nem tudja az ember, hogy mire gondoljon és számíthat...



2019. jan. 28. 23:02
 1/7 anonim válasza:
Mekkora mennyiséget kaptál és milyen időközönként?
2019. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
64mg-ot 1 vagy 2 hónapig, utána negyed tablettával kevesebbet hetente. 3 évvel később csak 1 tabletta volt 2 hétig és utána szintén hetente -negyed tabletta.
2019. jan. 28. 23:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a 16mg-os tablettásat szedtem.
2019. jan. 28. 23:32
 4/7 anonim válasza:
Sajnos nincs kizárva, hogy a herék is megsínyledték a gyógyszeres kezelést. Barom volt a doki is mert a legerősebb kezelést választotta. Egy fejlődésben lévő szervezetnek nagyon káros a szteroidos kezelés. Minél előbb keress fel egy orvost. Ha megteheted akkor magánredelésre menjél. Gyógyszerekkel, hcg-vel “fel lehet éleszteni” a heréket. Kezdésnek spermiumszámot fognak nézni, utána eldöntik, hogy merre tovább.
2019. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Úristen. Az én unokatestvéremnél tavaly diagnosztizálták ugyanezt a betegséget,de neki nem kellett szednie. Valószínűleg neki valami egyszerűbb van.
2019. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem haragszok a dokira mert ha nem ezt kapom kb. a fekete kocsival hagyom el a klinika területét annyira súlyos volt már a gyulladás szintje.
2019. jan. 29. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos az a szteroid amit te kaptál az kortikoszteroid. És nem anabolikus tesztoszteron hatású szteroid amit a testépítők szednek.

Így a tesztoszteronodba kevés az esélye hogy beleszóljon.

De kellene nézetni egy tesztoszteron,LH,FSH,Ösztradiol, szintet és így kimutatható hogy a heréd károsodott-e.

2019. jan. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!