Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés után?

Körülmetélés után?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a műtétem és elég régóta kutatgatok a neten a témával kapcsolatban de totál ellentétes dolgokat találok az utó kezelésről.


Tegnap este le kellett szednem a kötést mert előrecsúszott és vizelés közben teljesen olyan lett.

Na most maga a látvány semmi extra az egyetlen furcsaság,hogy körbe egyetlen varrat sem látszódik ki,csak alul a féknél.

Legtöbb helyen pedig azt olvastam,hogy a seb legyen szabadon,na most ez hogy van??


Illletve az orvos aztmondta,holnap műtét másnapján már nyugodtan le vehetem kötést tehát ma,és csak betadine kenőccsel kenegessemm lehet szabadon.


Fürdés,orvosom aztmondta zuhany mehet semmi gond ha éri kis víz.


Az orvosnál nem akarok kukacoskodni,mert normális,kedves volt nagyon és készségesen elmondta ezeket a dolgokat,csak furcsállom hogy máshol azt írják hogy hétig kötözni kell,nem érheti víz egyáltalán,lógassam kamillába,stb szar kenőccsel keneggessem,napi többször fertőtleníteni stb stb....


most a neten írnak totál hülyeségeket vagy ekkora különbség lehet orvos-orvos között a gyógykezelés döntésében??


2019. márc. 15. 06:22
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

szia.Sajnos nem tudom a választ helyete kérdeznék.

Le irnád hogyan ment a dolog ? részletesen .

sajnos nekem is meg kell csináltatnom .Jó ideje halasztom. Mennyi idö volt vizsgálatol a mütétig ? fizetél érte ?

2019. márc. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Állami korházban csináltattam,így ingyenes,nagyon rendes fiatalabb nő orvost fogtam ki.


Szakrendelésre mentem be először utána 2hetet vártam műtétig.


Bementem,felvettek osztályra,átöltöztem,műtős köpenybe majd mondták majd jönnek értem.

3órát vártam kb,akkor jöttek,saját lábamon mentem műtőig,alsógatya lehet rajtad,azt bennt rá ér levenni.


Felfeküdtem,lábamra valami szar nagyméretű tapppancsot raktak,gözöm nincs mi,ott le is borotválták lábam.

Kaptam összesen utána 6-8 injekciót a péniszembe,tövébe-makkomba többit már nem éreztem,de nagyon kellemetlen feszítő-égető érzés,majd még műtét közben is kb ennyit,nekem teljes szűkűletem volt,ezért nagyon sokáig fedve volt a makk és ezért fájt rohadtul.


Maga a műtét nem fájt tehát a vágások stb semmit nem éreztem,de ha makkomhoz értek kézzel,kb összefostam magam közben,pedig vagy abban is bennt volt 4-5injekció,akkor mondták többet már nem adnak,ordítsak tudják,hogy fáj,nem tudnak vele mit kezdeni már,illetve mikor a vérzést csillapították és égették el ereket az volt még elég fájdalmas.


A műtét 40perc alatt lement,bekötözték,fel is állhattam papucsot odahozták,alsógatya fel,majd visszakísértek kórterembe,ahol öltözhettem is fel.

Majd mondták várjak.

Közben elmentem sétálni,cigizni,kávézni,wc-re,utána odadták papírt a doki részeletesen elmondta,mit hogy csináljak és mehettem haza.


Délután elég rosszul voltam,se feküdni,ülni sehogy nem volt jó mindenhogy fájt,estére már jobb lett,az alvás zavartalan volt,de műtét nagyon kimerített egész délután bologattam,kb végig aludtam maradék napot ma reggelig.


Este gondjaim nem voltak,reggeli merevedésem nem volt vagy nem vettem észre nem tudom,vizelés simán megy.

fájdalmak megszűntek,csak ha hozzáér valami kötéshez erősebben az kellemetlen kicsit.


Összeségében nem vészes ha jó orvost fogsz ki,én is olvasgattam itt sok beszámolót,hát nem tudom,lehet én voltam peches és nekem fájt csak rohadtul,másnak meg semmi,de azért nem egy sétagalopp a műtét.

2019. márc. 15. 07:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindent úgy csináljál ahogy leírtad,amit a doki mondott.

Jah,napi 3 x 10 percet áztasd kamilla teában .

2019. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hát én erösen gondolkozok hogy magán dokinál csináltatom meg. Az kb 100.000 ft felett van.

Nekem is tuti mütét kell.

2019. márc. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A magán doki csak pénz kidobás .Az sem tud többet,mint a TB s.A kellemetlenséget,fájdalmat az sem tudja átvállalni műtét közben .Otthon a gyógyulás meg teljesen egyformán történik .
2019. márc. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

leszedtem ma kötést,betadine krémmel jól bekentem de valami kinlódás járni ahogy hozzá ér bármihez is.

SZóval szerintem aki ilyenre készül úgy tervezzen hogy napokig otthon lesz,ha teljes szűkűlete volt neki és nincs hozzászokva a makk ahoz hogy szabadon legyen

2019. márc. 15. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:

1 hetet ad erre a doki,aki a műtétet végezte.

1 meg a háziorvos is alapból .

Ennyi idő alatt már a seb meg gyógyúl annyira ,enyhül a makk érzékenysége,hogy gatyát már elviselje .

2019. márc. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kórházban csak adott napra kapsz igazolást,többit háziorvossal kell rendezni.
2019. márc. 15. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:
37%

"Kaptam összesen utána 6-8 injekciót a péniszembe,tövébe-makkomba többit már nem éreztem,de nagyon kellemetlen feszítő-égető érzés,majd még műtét közben is kb ennyit,"

....

"Maga a műtét nem fájt tehát a vágások stb semmit nem éreztem,de ha makkomhoz értek kézzel,kb összefostam magam közben,pedig vagy abban is bennt volt 4-5injekció,akkor mondták többet már nem adnak,ordítsak tudják,hogy fáj,nem tudnak vele mit kezdeni már,illetve mikor a vérzést csillapították és égették el ereket az volt még elég fájdalmas."

Na én pont ezért adok hálát a jóistennek hogy nem államiban, pláne ilyen ostoba orvosokkal csináltattam akik még azt se tudták garantálni, hogy a műtét alatt 100%-ig SEMMIT se érezzél! Szánalmas! És akkor mindenféle ócska dumával jönnek miért nem tudnak rendesen érzésteleníteni! Csak kínozzák az embereket kontár módra és a körülmetélésen kívül mást nem tudnak meg nem is akarnak! Ostoba majomparádé ami itt megy meg amiket magyaráznak!


"teljes szűkűletem volt,ezért nagyon sokáig fedve volt a makk és ezért fájt rohadtul."

Nekem is abszolút volt de ettől még a beavatkozáson belül SEMMINEK nem lett volna szabad fájnia. És nekem a fitymám az abszolút fitymaszűkületem ellenére meg lett mentve, szóval nem a körülmetélés az egyetlen megoldás a teljes szűkületre, csak erről az urológusok természetesen nem beszélnek.

2019. márc. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!