Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Későn érő típus voltam?...

Későn érő típus voltam? Jelentheti ez azt is, hogy tovább is élek az átlagnál? 30f

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a fizikai erőnlét plafonát, azt valahol 25 éves kor környékén érjük el, addirga fejlődik ki teljesen az emberi szervezet. Nos, én 23 éves koromról, 27 éves koromig 3 centit még nőttem is... Jelenleg 30 éves vagyok, és most érzem azt, hogy elérték az izmaim a fejlettségük maximumát, a szakállam és a testszörzetem is mostanra állt be arra a szintre, melyre másnak már 25 éves korra és az IQ hányadosom is fejlődött. 23 évesen csak 118-at értem el, viszont ugyanazon a teszten, amit természetesen pszichológus végzett, jelenleg 130-at értem el. Sajnos az elsőre a dislexiám miatt volt szükség, mert kézzel történő írás alól kértem felmentést az érettségire (Igen, kimaradt 5 év, mert hülye voltam és ott hagytam az iskolát, pont a végén, mivel dolgozni akartam és pénzt keresni, hogy autót vehessek, de végül csak visszamentem és elvégeztem, plusz egy főiskolát is hozzá csaptam azóta :) ). Szóval a lényeg, hogy most 30 éves koromra fejlődtem teljesen ki, mostanra erősödtek meg az izmaim. Fizikai és mentális képességem most érte el a plafont. Lehet ez jelentheti azt, hogy akár tovább is élek az átlagnál? Se nem dohányzom se nem iszom, de még csak alkalmanként sem. Családban nincs se cukorbeteg, se rákbeteg, azonban IBS-re hajlamos vagyok, apukám IBS-es.
2019. márc. 15. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
23 éves korom után nőttem még két centit, 30 éves koromra alakult ki a nőies formám, pedig gyermekeim is születtek közben. Az erőnlétem a csúcson van, mentálisan is a topon vagyok. Anyám is ilyen, nagyanyám is ilyen volt. Aztán ötvenévesen gyorsan hozzáöregedtek a koruk beliekez. Mamám meghalt 70 evese. Szerintem semmit nem jelent, hogy később értünk meg.
2019. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, ez kimaradt: 37/N.
2019. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nekem még él mind a 4 nagyszülőm. Dédszülők 86-96 éves korban haltak meg. A legidősebb volt 96 és aki a leghamarabb elment, ő 86. Nagypapám most 85 éves, orvosi végzettsége van, mai napig kitűnő a szellemi állapota. Igaz, neki volt már egy epehólyag műtéte.
2019. márc. 15. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Hacsak nem leszel közlekedési baleset áldozata.
2019. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!