Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen bőrbetegség lehet ez?

Milyen bőrbetegség lehet ez?

Figyelt kérdés

Itt egy kep rola: [link]


Ez mostanaban jott elo,mar elegge elterjedt...

Nagy terkepszeru voros folt mind a 2 combom oldalan legfelul...Egyelore nem erzek semmit,csak egy enyhe eges...

Kentem dermovate kenoccsel,de nem hasznalt semmit.

(a fejboromon a pikkelysomorre szokott segiteni a dermovate oldat)

Ma probalkozni fogok a nizoral samponnal is,amit eddig csak a fejemre hasznaltam.Tudtommal van benne gombaolo.

Ilyen terkepszeru foltok idokozonkent a makkomon is szoktak megjelenni...Es regebb a mellkasomon is allandoan volt,ami teljesen eltunt mar tobb mint egy eve...

Ugy latszik,hogy az egyik helyen eltunik teljesen es a masik helyen elojon...

Valaki talalkozott mar hasonloval?



2019. ápr. 6. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Orvos látta már ? A pikkelysömör diagnózist orvos állította fel ? A fotó nem gombáról árulkodik, sokkal inkább allergia jellegű, bár az nem derül ki egészen pontosan, hogy a comb belső vagy külső oldalán van.
2019. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez a comb belso oldalan van.

Most ahogy nezegetek kulonbozo kepeket a neten,az ekcema az pont igy nez ki...

A pikkelysomor diagnozist azt en allitottam fel,mivel fellangolaskor pikkelyszeru hamlasok szoktak lenni...

A legrosszabb esetben szokott levezni es viszketni is...Szerintem az csak pikkelysomor lehet...

Orvoshoz nem tudok menni kulonbozo okok miatt.

2019. ápr. 6. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ekzema. A pikkelysomor teljesen mas. De erdemes lenne minimum haziorvoshoz menni, mert venykoteles kenocsot tud adni, ami nagy valoszinuseggel megszuntetne..
2019. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon ugy nez ki,mint az ekcema...

A makkomon is akkor ez szokott lenni,meg kulonbozo helyeken...Most mashol mindenhol eltunt teljesen es a combomnal utott ki...Lehet esetleg allergia is?


A pikkelysomor az mas tema,az a fejboromon van...

2019. ápr. 6. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerős ez a bőrbetegség,mindkét combom alsó részen van ,hasonló nagyságban .Tavaly nyáron Elcom kenőcsöt írtak rá,sokáig kenegettem mire eltűnt.

Most megint ugyanott megjelent .Már 4. gombára való gyógy készitményt próbálom ki,egyenlőre nem sok sikerrel .

A tavaly fel írtból maradt kicsi,bár a szavatossága lejárt ,de ettől még jó lehet .

A házi orvoshoz is elmehetsz .

2019. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én pikkelysömörre tippelek.

Nekem ekcémám van, kezemen és lábszáromon szokott kijönni, de az egészen máshogy néz ki.

Sokszor mikor ilyen folt van, akkor nagyon száraz is az a terület.


Mikor nálam nagyon súlyos volt, több helyen kijött az ekcéma a bőrgyógyász írt fel, Medrol nevű gyógyszert, ez szteroid, 1 héten belül teljesen elmúlt.

2019. ápr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!