Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért csökkent le a sperma...

Miért csökkent le a sperma mannyisége és javítható-e a helyzet?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, soha nem dohányzom és egy héten max.egy sört iszom, szóval ezek a tényezők ki vannak zárva.

Talán lelki tényezője lehet, leírom pár szóval. Évekig egy rossz házasságban éltem, de ha néha volt szex vagy ha önkielégítést végeztem az ejakuláció sokkal nagyobb volt. Tavaly augusztusban szétköltöztünk (válunk), azóta nincs senkim. És azóta, illetve egy-két hónapra rá lecsökkent a sperma mennyisége, kicsit az önkielégítés is fáj, mivel az előváladék is "megszűnt".

Volt már valakinek hasonló problémája?



2019. ápr. 19. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
MI lenne, ha ezzel elmennél szakorvoshoz? Ennek ugyanis többféle oka lehet, van, ami aránylag enyhe, de lehet akár igen komoly problémák jele is!
2019. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Kihez kell forduljak pontosan? És milyen komoly dolgokra gondolsz?

2019. ápr. 19. 09:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsö lépésben a háziorvoshoz mennék, vagy ha nem akarod, akkor urológushoz.

A legsúlyosabb ok valamiféle rákos megbetegedés is lehet, de tippelgetni nem igazán érdemes, diagnózist ugyanis csak kivizsgálás után lehet felállítani. De természetesen nem ez a legvalószínübb, tehát ne ess pánikba, mert sokkal gyakoribb valami enyhébb dolog, de mindenképpen orvos tudja csak megállapítani az okot.

2019. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2019. ápr. 19. 10:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent hogy lecsökkent a mennyiség? Mennyire?

Mivel írod hogy a házasságod alatt megvolt a mennyiség, ezért nem hiszem hogy lelki okok miatt van ez. Ellentmondásos hogy rossz házasság de kellő mennyiségű sperma.


Iszol eleget? Nem fogyasztassz kevesebb vizet mint régebben? A bevitt víz mennyisége nagyon fontos!

2019. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt nem figyeltem, hogy kevesebbet iszom-e vizet, de az életmódom hasonló, mint korábban, úgyhogy talán a vízfogyasztás is hasonló.

A mennyiségről annyit, hogy tavaly nyárig 7-8 kilövellésem volt alkalmamként, most meg átlagban 3-4, és az összehúzódások is kevesebbek. Pedig van, hogy 1-2 hét is eltelik az önkielégítések között.


A lelki okot arra írtam, hogy az ember, ha egy rossz házasságban is, de kapcsolatban él és a gyerekét is minden nap láthatja. Most ez augusztusban megszűnt. Bár kiegyensúlyozottabbnak érzem magam, ezért nem tudom, hogy foghatom-e ezt a jelenséget lelki okokra.

2019. ápr. 19. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez korral is járhat, 3-4 kilövellés meg szerintem átlagos és nem kevés.

Intimtornával pedig sokat javíthatsz az izomösszehúzódásokon, erősebb lesz, erőteljesebb az orgazmus. Olvass utána, hogyan kell csinálni.

2019. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy hány kilövellés van ,azt az elélvezés előtti nemi izgalom határozza meg .Az első 2 a legnagyobb,aztán hirtelen csökken is .Te sem gép vagy ,hogy azonos teljesítményt nyújtsál.Barátkozz a gondolattal feletted is múlik az idő.
2019. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!