Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi lehet a két csomó a mellbim...

Mi lehet a két csomó a mellbimbóm mögött?

Figyelt kérdés

Szeptemberben estem át ginekomasztia műtéten, megnövekedett mirigyállomány miatt. A műtét előtt csak a mirigyállomány volt megnagyobbodva, csomó nem volt a mellemben, a mellem sosem fájt.


Viszont 3 hete hirtelen (talán egyik napról a másikra) mindkét mellbimbóm mögött megjelent egy-egy csomó. A csomók megjelenése előtt néhány nappal már érzékenyebb volt mindkét mellbimbóm környéke. Az első hétben kisebb érintésre is fájt, a másodikban nem fájt, most 5-6 napja megint fáj. Mérete nem nőtt, nagyjából 2x1 cm lehet mindkét oldalon.


2 hete elmentem emiatt a korábbi műtétemet végző plasztikai sebészhez, hogy nézze meg mi lehet a problémám. Nem tudott semmi megnyugtatót mondani, abban egyeztünk meg, hogy 2 hónap múlva menjek megint kontrollra, addig valószínűleg felszívódik.


Rettentően zavar a helyzet, mert ugyanolyan ocsmány most a mellbimbóm, mint műtét előtt. Mindkét oldalon pontosan a mellbimbó mögé nőttek a csomók, így nyomja kifele a mellbimbót, ami emiatt nem férfias, hanem duzzadt és hegyesebb mint a csomó megjelenése előtt.


Egyáltalán műtét után újra lehet ginekomasztiám? Testalkatom sportos, 183 cm 81 kg, nem iszom alkoholt, nem használok szteroidokat, viszont dohányzom. Hormonszintemmel érzésre semmi probléma, aztán lehet mégis... Edzőterembe rendszeresen, heti 4x járok, és rengeteg fehérjét eszem, ha ez számít valamit (napi 220-240 gramm). Csak fehérjeporból napi 80-100 gramm. De nyilván nem ez a probléma, mivel emberek milliói használnak tápkiegeket.


Valaki találkozott már hasonlóval? El kellene mennem mammográfiára leellenőrizni, hogy miféle csomó szövettanilag?


2019. ápr. 21. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet begyuladdt, pl pattanásszerű


Hol csináltattad a műtétet? Állami vagy magán?

2019. ápr. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Menj el ultrahangos vizsgálatra.
2019. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem pattanásszerű, hanem olyan mintha a mellizomra nőtt volna. Kifejezetten kemény, keményebb mint a befeszített mellizom.


Magánkórház plasztikai sebészetén. Ezért is vagyok borzasztóan elkeseredve, mert megint ott vagyok, hogy a mellbimbóm elrontja a felsőtestem megjelenését :(


Pedig nem kicsit szívtam a műtéttel: a műtét utáni több hétig tartó fájdalomtól kezdve, sporttól való eltiltás 3 hónapig, kompressziós mellény viselése non stop 2 hónapig és az azzal járó kellemetlenségek, műtét után másfél-2 hétig nem lehetett zuhanyozni, másfél hónapig csak háton alvás... a ráfordított pénzről nem is beszélve, mindennel együtt kb. 700.000 forintba került.

2019. ápr. 27. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:
700 ezer ft? Ez valami vicc, majd pár hónap múlva ha igy se vagy elégedett, akkor szólj az orvosnak, akkor olcsóbb lesz jóval, "garancia"
2019. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
remélem nem henteshez mentél, hanem tapasztalt, professzor hoz mentél
2019. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!