Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehetséges, hogy azért voltam...

Lehetséges, hogy azért voltam világéletemben 50 iksz kiló, mert alacsony a tesztoszteronszintem?

Figyelt kérdés
25 vagyok és soha nem voltam 58-nál nehezebb. Testvérem szerint semmi köze a tesztoszteronnak, mert amúgy összefüggő arcszőrzetem van és a mellkasom is elég szőrös. Viszont az ujjaim, a karom olyan vékonyak mint egy lányé, a fejem kicsi és a férfiasságom is elég vékony (bár hosszra legalább átlagos 15 cm) és természetesen alacsony is vagyok. Arra gondoltam, hogy ez mind a tesztoszteronhiányomnak köszönhető, ami sose jutott eddig az eszembe és emiatt végre venném a bátorságot, hogy elmenjek valami endokrin vagy hormon vizsgálatra (gőzöm sincs hova kell kérni), de azt mondta a testvérem, hogy a háziorvos ki fog röhögni ilyen hülyeség miatt. Az is igaz, hogy keveset eszek, de egy újabb gyanú a tesztoszteronhiányra, hogy mindig erőtlennek és fásultnak érzem magamat (ezt anyám pedig a depresszióval magyarázta). Legszívesebben egész nap ülök és be vagyok "állva" amit lehetne a sportolás hiányával is magyarázni, de ezzel annyi a gond, hogy a legkisebb edzésben elfáradok, izmot is vesztek és enni sincs energiám. Mit javasoltok, hogy mit csináljak? Tesztoszteronhiányom van-e vagy sem?

2019. júl. 4. 12:13
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Szigorúan csak egészségügyi megközelítésből szeretnék javaslatokat és válaszokat kapni a problémámra. Köszi szépen a megértést.
2019. júl. 4. 12:53
 2/20 anonim ***** válasza:
Andrologushoz vagy endroklinologushoz tudsz fordulni és kérni hormon vizsgalatot. Kirándulás vagy séta?
2019. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Orvos biztos nem fog felírni tesztoszteront, mert illegális.

Konditeremben olcsón osztják

2019. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Van mar zselé amit a bőrre kell kenni de Nedido injekció is letezik . De csak ha nagyon indokolt akkor adjak. Jobb lenne ha természetes úton termelodne. Kerjel részletes hormon vjzsgalatot. En is holnap megyek egy ilyen vérvételre
2019. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

De keveset eszel és sovány vagy?

Ebből gondolod, hogy hormon bajos vagy?

2019. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#5: A kevés evésem se lehet ok nélküli. Erőtlennek és fásultnak érzem magamat. Ez az evésre is kihat és nincs akkora étvágyam, mint egy átlagembernek. Persze így is jóllakom, de úgy látszik, hogy kevés. Az megint egy újabb eszmefuttatás, hogyha normális lenne a tesztoszteron termelésem - ami az izomfejlődésért is felel - akkor egy alap ~60 kilónak azért kellene lennem, de semmiképpen se 50-nek. Magyarul: azt érzem, hogy az izomfejlődésem is olyan, mint egy lányé.
2019. júl. 4. 21:18
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy m3l3g vagy?
2019. júl. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#7: Szerencsére nem vagyok az. :)
2019. júl. 4. 22:01
 9/20 anonim ***** válasza:
Csinapltass egy részletes hormonvizsgalatot vervetellel
2019. júl. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha tesztoszteron hiányod lenne, még nagyon sok más (súlyosabb) tünet is lenne. Erőtlen vagy fásult ezer más dologtól is lehetsz, például vashiánytól. Szerintem többet segítene, ha edzeni kezdenél es megpróbálnál többet enni. Ha gondolod, nézz el a házi orvoshoz és kérd ki a véleményét. De ne így, hogy neked tesztoszteron hiányod van, hanem hogy szerinte állhat-e valamilyen betegség a háttérben. Viszont benne van a pakliban, hogy tényleg hülyének néz.
2019. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!