Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 20/F vagyok, és az utóbbi 2...

20/F vagyok, és az utóbbi 2 max 3 hétben véltem felfedezni hogy a fitymámat nehezen tudom hátrahúzni, és ha "öntornáztatást" végzek akkor felreped és piros lesz egy kis "csíkban" a fitymám bőre?

Figyelt kérdés

Teljesen hátratudom húzni ernyedt állapotban, noha a másik állapotban nem próbáltam, krémből nem igen mertem kipróbálni semmilyet, csak bőrrepedés ellenit hogy legalább a seb eltünjön?

Az interneten az ezekkel foglalkozó szakoldalakon azt olvastam hogy a fitymaszűkület az amikor egyáltalán vagy csak részlegesen lehet hátrahúzni, de akkor nekem mit kéne tennem? Milyen szakorvost érdemes felkeresnem?



2019. júl. 7. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Urológust kéne fölkeresni. Alighanem beutaló kell hozzá háziorvostól, kérdezz rá.
2019. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Magas Cukor is okozhat ilyet sajnos. Csinaltass valahol egy vervetelt, abbol hamar kiderul.
2019. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1.-nek: írtam emailt két ilyen szakterületű orvosi ügyfélszolgálatnak konzultáció miatt, de reméltem hogy meglehet úszni a műtétet.

3.nak: nincs magas cukrom, nem is volt soha bajom ezzel, ezért nem írtam ezt bele (igen, láttam az oldalakon hogy ez is okozhatja)


még annyit hogy amikor ernyedt állapotban visszahuzom akkor utána a makk tövéhez "begyűrődik" és nehézkesebben tudom visszaállítani

2019. júl. 7. 21:34
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre nem műtétről beszélünk, csak arról, hogy a szakember láthassa és véleményt mondjon.


Én a kisfiamnál találkoztam hasonló problémával, de első körben egy szteroid tartalmú krémmel kellett kenegetni, hátha az segít. Nálunk nem segített, de nyilván másoknál igen, ezért írták fel (receptköteles volt).

De a beavatkozás sem okvetlen műtétet jelent. A kisfiam megúszta a szakrendelőben egy kétperces beavatkozással, ami után 1-2 napig volt neki ott érzékeny.

2019. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Goldmund73: Akkor szerinted mindenképp jelentkezzek be egy urológushoz vizsgálat/konzultációra? A fiadnál hány évesen történt ez, és mi lett a beavatkozás eredménye? Körülmetélés vagy milyen folyamat?
2019. júl. 7. 21:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit más tünetek voltak. Ott féloldali letapadás volt. Vagyis a fityma egyik oldalon normálisan visszahúzható volt, a másik oldalon viszont tapadt a makkhoz. A gyermeksebész (mert nekünk gyermeksebészeti szakrendelésre kellett menni) hangsúlyozta is, hogy ez nem fitymaszűkület.

A beavatkozás az volt, hogy helyileg érzéstelenítette, majd egy kis eszközzel elválasztotta az összetapadt dolgokat. Utána piros volt, kicsit véres is, de nem folyt vér. Pár napig kenegetni kellett, ez az első két napban fájt neki, mikor visszahúztam a bőrt és odakentem a kenőcsöt. De egyébként nem volt fájdalma, békésen játszott már aznap délután.

Öt és fél éves egyébként.

2019. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Goldmund73: Ja értem, akkor igen, nálatok ez eltérő volt az én esetemhez képest, csak megvagyok ijedve mert mindenhol azt olvastam, legyen az itt a gyakori, vagy a szakoldalak hogy ezen esetek 99%ban mutettel kell körülmetélni..
2019. júl. 7. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy neked majd az kell, de előre fölösleges idegeskedni.

De ha netán kell is műtét... Én 46 éves vagyok és csak annyit mondok: ennél komolyabb műtétre ne legyen szükséged a következő 20-30 évben.

2019. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Goldmund73

"A kisfiam megúszta a szakrendelőben egy kétperces beavatkozással, ami után 1-2 napig volt neki ott érzékeny."


Akkor a te kisfiadnak nem fitymaszűkülete volt, hanem a letapadását oldottátok meg, az meg nem fitymaszűkület máris összekeverted a kérdező problémáját egy tök más problémával! És lefogadom nem érzéstelenítették, amikor feltépték a kisfiadnak! (Mert azt valóban csak pár perc elvégezni, de egy ilyet elvégezni az nekünk fiúknak egy horror mert érzéstelenítés nélkül az nagyon-nagyon fáj!)


A kisfiúkat manapság csak tájékoztatás nélkül lefogatják a szülőkkel vagy az asszisztenssel, mondják, hogy az egész pár perc alatt megvan, felesleges időt pazarolni az érzéstelenítésre, gyorsan megvan azt meg csak kibírjuk! Na igen! Csak az a pár perc nekünk egy életre beleég a tudatunkba! Vagy elterelik a figyelmüket hogy nehogy a gyanakvó szüleink megakadályozzák ezt a kínzást, amiket a gyerekorvosok el akarnak viseltetni velünk, nem mintha lenne bármi fogalmuk arról, milyen érzés ez nekünk! Került már szálka a körmöd alá jó mélyre? Csak mert ez legalább ugyan olyan csak még annál is sokkal rosszabb! És utána sokáig nem merünk hozzányúlni a fütyihez, mert ott van ennek a borzalmas kínzásnak az élménye! És ma még sajnos mindig ez a rendszer a gyermekorvosi rendelőkben!

2019. júl. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A gyermeksebész (mert nekünk gyermeksebészeti szakrendelésre kellett menni) hangsúlyozta is, hogy ez nem fitymaszűkület.


A beavatkozás az volt, hogy helyileg érzéstelenítette, majd egy kis eszközzel elválasztotta az összetapadt dolgokat."


Ja de említetted, hogy helyileg érzéstelenítették, és igen, írod is hogy a gyermeksebész hangsúlyozta is hogy ez nem fitymaszűkület, én kérek elnézést! Viszont attól még a kérdező problémája teljesen más ott már gyakrabban nyúlnak szikéhez az urológusok sokszor teljesen szükségtelenül is, bár létezik rá olyan esetekben körülmetélés nélküli megoldás is, amikor a fitymát nem tették tönkre mindenféle ismeretlen kétséges kimenetelű módszerekkel. Nekem is így lett megoldva végül, szóval nem kell aggódni, kérdező,megúszható a körülmetélés, csak előre, ésszel,kellő átgondolási időt hagyva magunknak, nem pedig érzelmektől hajtva-űzve kell gondolkodni és a megfelelő szakembert kell a feladatra választani, (nem a privát üzenetekben önmagukat ajánló felhasználókra gondolok itt,) akinek kihívás a fityma megmentése plusz tapasztalt az alternatív megoldások terén is!

2019. júl. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!