Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van 2 gyökérkezelt fogam, a...

Van 2 gyökérkezelt fogam, a fogorvos szerint nem lett végig rendesen betömve így a gyökércsúcson van egy gyulladás, ezért ki kellene húzni. Megmenthető ez a 2 fog valahogy? Nagyon nem szeretném kihúzatni.

Figyelt kérdés
2019. júl. 25. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Keress olyan fogorvost, aki nem akarja kihúzni. Semmiképpen ne húzasd ki.
2019. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha elől van akkor gyokercsucs rezekcioval megoldható. Ha hatul akkor az húzás lesz, ha elkezd fájni.
2019. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez amugy sztk vagy magán? Én másik orvost keresnék. Ha nehezen is a legtöbb esetben a gyökértömést is ki lehet szedni és újra gyökérkezelni a fogat. Gyökércsúcsi gyulladásnál a kitisztitott gyökérbe gyôgyszert fecskendeznek + adnak antibiotikumot. Rezektálni akkor kell ha ciszta van a foggyökéren. Elsö fognâl könnyebb, hâtsônál nehezebb, de felül azt is próbálják. Alul nem nagyon szokták, mert ott lép ki az arcideg. Én keresnék másik orvost. Ha az újra gyökérkezelés + antibiotikum sem segit akkor elég elgondolkodni a húzáson.
2019. júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaz 17 vagyok még csak, de van egy másfél éve kezelésben lévő fogam, olyan nagy gyulladás volt rajta (más betegségből eredendően alakult ki) és azt mondta az orvos hogy nem sok esélyt lát rá, hatalmas a gyulladás, folyton bevérzik de megpróbálni meglehet.

Októberben tömik véglegesre, mostmár semmi gyulladás nincs rajta, nem fáj soha.

2019. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még. Aztán fájhat 1 év múlva, de ne így legyen. De akkor se fog örökre kitartani. Elfog porladni a fog, letör stb, mert nincs ideg benne már
2019. júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezért lesz rá korona. De nem is hinném hogy újra fájni kezd, több röntgenen is látszik hogy nincs gyulladás már a csúcson sem, legutóbb érzéstelenítés nélkül csinálták és nem is éreztem szinte semmit.
2019. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ez az sztk-s megoldás lett volna, sajnos pont a metszőfogaimról van szó, ezért vacilálok. Ha hátul lenne már kihúzattam volna. Akkor valószínűleg keresek magánorvost, mert szerintem másik fogorvos nem fog elvállalni a rendelőben, mert nem hozzá tartozom.
2019. júl. 27. 15:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom, miért kell a végsőkig megőrizni az összes fogat, a hátsókat is.

Nekem 12 éves koromban húzták ki az egyik alsó fogamat, amelyik közvetlenül a metszőfog mögött van. Az évek során a teljes alsó fogsorom elindult a hiányzó fog felé, ami miatt elől az alsó fogak eldőltek abba az irányba. Így már nem tartották tökéletesen a felső első fogakat, ezért azok befelé dőltek, a kihúzott fog feletti felső fogak pedig megsüllyedtek, és mostanra a fognyakak sokkal kijebb vannak. Azon az oldalon felül már két fogam letört az egyiken korona van. Elmondhatom tehát, hogy egyetlen fog hiánya tönkretette a teljes fogsoromat.

És amire fiatalon nem gondoltam, ha az egyik oldalon, akár felül akár alul csak 2 fog hiányzik egymás mellett, akkor azon az oldalon már nem lehet rágni.

Szóval nagyon vigyázzatok a fogaitokra!

2019. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!