Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most mi a fenèt csinálhatott...

Most mi a fenèt csinálhatott ilyen van?

Figyelt kérdés

Üdv! A bölcsesség fogam (ami kint van szépen) melletti fog elromlott. Ettem a popcorn azon részét ami meg nem pattant ki. Magyarul roppogtattam és le is tört belőle valamennyi az oldaláról.

Na azt hittem kihúzza. De nem. Kaptam 2 hónapra időpontot. Egy akkora lyukkal vártam ennyit. Nem csinált vele akkor semmit.

Tegnap elmentem és nem is azt akarta csinálni hanem elvileg van egy másik lyukas is felül ami sose fajt még, míg a bölcsességfog és az az előtti amik körül van a fájdalom (amit azt hittem az ront folyamatosan, de ezek szerint nem...)

Na jó nem bonyolítom.

Gyokerkezelte elvileg a fogat és tett rá gyogytomest, ideiglenesen.

Ha faj menjek vissza hamarabb, amúgy ezzel a gyogytomessel ami már lassan kihullik egészen várják aug 6.-ig.

Hát fáj.

Ahogy kiment az érzéstelenito hatása azóta faj és érzékeny a hidegre is.

Folyamatosan apró tűszúrásokat érzek. Ha hidegebb akkor élesebb a fájdalom.

Ma nincs. Hétfőig várjak ezzel.

De egy gyökérkezelt fogat nem kellene szabad éreznem, nem?

Mit fog csinálni? Megint újra meggyökerezi?

Vagy mondjam neki hogy húzza ki a fenébe?

Az nagyon fájdalmas? Sose volt meg fog húzásom és tomesem sem. Help!


2019. júl. 26. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tegnap gyökérkezelte akkor még egy hétig is fájhat, főleg a friss. Az ideiglenes tömés ha kiesik sem katasztrófa, bár meg szokták 'reszelni' a fogat hogy jobban bennemaradjon. De van hogy be sem tömik, ha folyik genny csak feldagadna. A gyógyszer nem a tömésben van úgysem, szóval ha esetleg kiesik attól még a gyógyszer egy keveset tud dolgozni.

A tűszúrás szerű érzés teljesen normális, azért fájt mert elhalt az ideg és ennek ez a tipikus érzése. Egy gyökérkezelés alatt van hogy nem jön ki a teljes gyökér, rettentően apró darabjai maradhatnak a gyökérben amiknek már fájnia nem igazán szabadna, max akkor mikor lenyúl értük a tűvel.

Kihúzni nem tudom mennyire fájna, a gyulladástól függ. Nekem húztak olyat ami megduzzadt gyökérkezelés után, a csúcsán begyulladt. Egyáltalán nem fájt, de az vagy fél éve kezelve volt, egy friss biztos rosszabb.

2019. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Ha "akarom" tud ez úgy lüktetni is hogy a szemem is ki-be jár. De az lehet csak a bölcsesség fog mögötte!

2019. júl. 26. 15:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen ez vele jár, alapból is fájt és még meg is piszkálták. Jegeld és vegyél be fájdalomcsillapítót.

Nagyon szívesen, ha van még valami kérdésed akár privátban is segítek. :)

2019. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!