Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha gyökértúltömés van es fáj...

Ha gyökértúltömés van es fáj a fog azon lehet segíteni? Vagy csak foghúzás

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy túl tömés van?
2019. aug. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Onnan hogy megnéztem a röntgent.
2019. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megmutatta a doki, panoráma röntgen készult és ott minden látható.
2019. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ynem lehet segiteni
2019. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem valószínű hogy lehet rajta segíteni. Szuper orvosod van.
2019. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magandoki Debreceni Kökényesi Viktor , sajnos nagyon rosz fogorvos, csapkodott stbstb nagyon sok rosszat tudnék mondani róla.
2019. aug. 9. 15:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyökércsúcsamputálással van esély megmenteni, nehogy kihúzasd, amíg meg nem próbáltad! Már persze ha fontos a fogad :)
2019. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék babát, és osszesen 3fogammal vagyok igy.. mindharom fáj(gyökérkezelt f.), 6-7es fogak, es mar kb egy eve jarom a fogorvosokat.

Eddig osszesen 6fogorvos nyult hozza es a mellette levo fogakohoz, egyszerűen bborzalmas hogy majdnem senki sem vesz komolyan pedig fizettem is..

A lezeres tomest is kiakartam probalni es amikor kezelni kezdte azt mondta a doki hogy jobb lesz ezt siman betomni.

Betomte ês utanna rosszabb lett mint elotte volt.. Ez egy 5ös fog.. Kozbe a 4esen is talalt lyukat es azt is betomte, majd kifizettetett velem 40EZRET!!, amiutan meg jobban fajt, es idegesito is hogy majdnem össze lett tomve a 2fog. (lehet hogy az 5ost gyokerkezelni kellene mert tovabbra is faj néha, de nem tudom hogy a mellette levo 6os faj es az sugárzik..?)


Tehát hamar tul szeretnek lenni a fogproblemakon mert babát szeretnék a ferjemmel..

huzassam ki , vagy probaljam meg a gyokercsucs eltavolítást, rezekciót..??🤔

2019. aug. 13. 08:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyes esetekben lehetséges újragyökérkezelni egy fogat és megfelelő töméssel ellátni. Nem biztos, hogy működik, mivel kérdéses, le tud-e jutni a gyökértömést kiszedve a gyökércsatorna aljába az orvos, ha nem, akkor megnyitgatják az ínyt, így el tudják érni a fog gyökerét, ez a gyökércsúcs eltávolítás. A 6-7 fogaknál ez viszont nem működik, mivel lehetetlen hozzáférni a gyökerekhez. Csak az elől lévő, kisebb "rombolás" árán hozzáférhező fogaknál lehetséges.
2019. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

koszi utolso, akkor ezek szerint a 6os fognal nem lehetseges a gyokercsucs rezekcio..?

Implantatumot húzás után jó ötlet lenne tenni? mert ezt a fogat mar masodjara kezeltek újra.. igy valoszinu mar nem fogjak megint kezelni.


Azt is kerdeznem hogy a masik fogamnal túltomes van es az is faj, akkor azt is csak kihuzni lehet?

2019. aug. 13. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!