Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét utáni...

Bölcsességfog műtét utáni duzzanat?

Figyelt kérdés

Péntek reggel műtöttek bal alsó bölcsességfoggal (50 perces volt kb., kicsit szenvedtünk vele), aznap nagyon minimális duzzanatom volt. Szombat reggelre egy teniszlabda méretű duzzanatom lett, este be is lilult. Műtét után mindig jegelve volt. Ma reggelre már csak szilva méretű a duzzanat és lila. Nagyon fáj a duzzanat, emiatt fájdalomcsillapítót kell bevennem.

Mikor fog ez elmúlani? Jó jel, hogy belilult? Jó jel, ha fáj a duzzanat?

A varratom már szép. Mikor hagyjam abba a jegelést?



2019. aug. 18. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem mar mind a negyet kimutottek es iszonyuan neztem ki utana. Foleg amikor az alsokat szedtek ki,bedagadt es belilult. Annyira bedagadt,hogy a nyakam alig latszott. Ne izgulj,ez termeszetes. Nekem kb egy het volt,mire teljesen visszajott a normal allapot. Inkabb tobbszor kevesebbet jegeld,mert ha tul solaig jegeled a szovetet,akkor az nem tesz neki jot. En gyogyszerellenes vagyok ,soha semmiert nem kapkodok be egybol gyogyezert,inkabb szenvedek. De a mutet utan par oraval rohantam a patikaba kivaltani a fajdalomcsillapitot,annyira fajt. Enni alif birtam a pepes banant. Szoval ne izgulj,noramlis a duzzanat es a fajdalomcsillapitot is szedd par napig legalabb az is lehuzza a duzzanatot. Remelem antibiotikumot kaptal par napra. Kitartast es jobbulast kívànok. Probalj meg sokat aludni.
2019. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Kaptam dalacin-t 4x1-et kell beszed nem belőle. Nincs szerencsére szájzáram. Az evés nekem sem megy, úgy érzem az antibiotikum kikészíti a gyomrom. Fogytam már két kg-t. Kicsit fáj a rágás is. :(

2019. aug. 18. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!