Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lesznek valakinek...

Mitől lesznek valakinek szürkék a fogai?

Figyelt kérdés

Felvett a munkatársam egy 45 éves embert segédmunkásnak és mikor megláttam a fogait megijedtem... a szó szoros értelmében szürkék... a szája meg fehér.

Nem akarom kirugni, mert azt mondta hajléktakan és nagyon szüksége van a munkára.

Mi baja lehet?



#fog #fehér száj;
2019. aug. 28. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fog alapvetően nem fehér, a vakító fehér fog egy mesterséges eljárás után olyan, nem természetes. A fogak jellemzően csontszínűek, enyhén sárgásak, és egyéntől függően árnyalatban eltérőek lehetnek. A csont sem fehér, hanem inkább szürkés-barnás, már ha egyáltalán igazi fogai vannak. Lehet valamilyen műfogsor, "mű" (nem megszokott) színnel.

A többi jellemző nem megfelelő étkezés esetén lehet akár betegség, hiánybetegség is. Mondjuk ha normális munkaerő és nem fertőző beteg, nincs is normális indok a kirúgására, csak mert nem tetszik a foga.

2019. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pl. a sok kávétól, de lehet genetika is. Meg egy hajléktalannak nem az a legnagyobb gondja, hogy a fogait ápolja, és odafigyeljen a fehérségre. Nagyon a munkatársadtól, hogy egy hajléktalant alkalmaz.
2019. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, segíteni szeretnék neki, nem kirúgni, csak IJESZTŐEN szürkék a fogai.Középszürkék. Biztos nem egészséges. Nehogy munka közben valami nagyobb baj legyen. Nem merem tőle megkérdezni. Külföldi honlapon néztem fotókat, de lefordítani nem volt időm, ilyen szürke szín csak bizonyos gyógyszerektől, drogoktól lehet.... vagy nem?
2019. aug. 28. 15:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet szimplán rohad neki
2019. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!