Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szabin van a fogorvos, de...

Szabin van a fogorvos, de fogkő miatt nagyon begyulladt az ínyem. Nagyon duzzadt, és fáj az álkapcsom meg a fülem. Ez még egy hete sokkal jobb volt. Mit csinálhatnék a gyulladással?

Figyelt kérdés

Gyógyszer nem használ. Nem vagyok egy szenvedős valaki, de ez nagyon fáj most.

Pesten ilyen 10000 ft-kért láttam fogkőleszedést. Az nagyon sok :(


2019. szept. 7. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha gonosz lennék akkor azt mondanám,hogy most fizeted meg a helytelen fogmosási technikád árát, feltételezve azt,hogy mosod.


Gyulladáscsökkentős szájvíz használata esetleg ami tudná "kezelni" a gyulladást, nyilván az az egyetlen megoldás,hogy leszedi a fogorvos.

Félévente kell járni a fogorvoshoz ellenőriztetni és ennek ellenőrzésnek kéne lennie nem folytonos fogkőnek az eltávolításával kellene végbemenni. A fogkő egyébként az le nem mosott lepedékből alakul ki, akár 2 nap alatt. Szóval a normális mosási technikát kéne elsajátítani,ha túlságosan érdekel akkor a youtubeon rákeresel.

2019. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm igazan a kioktato hangvetelu valaszt, remelem, jobb lett tole a kedved.

Igen, kepzeld el szoktam fogatmosni, es mar ket honapja szeretnek idopontot is kapmi, a valasz hogy mar nincs szabad idopont.... most meg ket hete elerhetetlen a fogorvos. Ja egyebkent szajvizet is hasznalok meg ingyulladas elleni szempontjabol jo fogkremet. Ennyit errol

2019. szept. 8. 08:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Kioktató válasz, hát ha neked ez jött csak le belőle azt tudom sajnálni, mint mondtam a lepedékből alakul ki a fogkő. Nyilván úgy tud kialakulni,ha nincsen eltávolítva. Tehát,ha mosod a fogad akkor helytelenül csinálod mert nem marad lepedéktől mentes a felület. Mégis csak jobb kellemetlenül eső választ olvasni ,mintha elkezdene sorvadni az ínyed és annak a következményeit viselni.
2019. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván, amiket leirtál, azzal teljesen egyet is értek, és bár rendszeresen mosok fogat, lehet a technika nem teljesen jó. De erre a hangnemre viszont szerintem semmi szukseg.
2019. szept. 8. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!