Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap voltunk fent pesten...

Tegnap voltunk fent pesten ejszakai ugyeletben fogorvosnal, aki azt mondta gyokerkezelni kell a fogam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kaptam erzestelenitot es mikor furta egy ido utana iszonyatosan fajt, mar annyira, hogy mikor azt a csavar feleseget furta, mondtam,hogy nem birom. Beletomot idegolot, antib.-t es fajdalomcsillapitott es mondta, hogy a korzeti (videkiek vagyunk) fogorvosommal ket nap mulva folytasuk, mert o megnyitotta. Gennyesen bevolt gyulladva, nem hiszem hogy 2 nap alatt lemegy a gyulladas, vagy tevedek? Iszonyatosan ragodok hogy ennyire fog fajni. Konkretan remegtem a fajdalomtol. Mit tanacsoltok? Ha kicsit enyhul a gyulladas akkor is ilyen pokolian fog fajni?

2019. szept. 10. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk tedd azt, amit mondott.
2019. szept. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már kiöli az ideget akkor nem valószínű hogy fájni fog. Persze a körzetis orvosod is még csak takarítani fogja mivel gyulladt akkor még lehet értékeny lesz de nem hiszem hogy ennyire fog majd fájni.
2019. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt teszem,amit mond,mert nem akarok problemat belole,de attol meg van bennem felsz.:) Koszonom, remenykedtem benne, mert nagyon rossz elmeny volt igy hirtelen,hisz az mondtak,hogy a gyulladt se fog fajni, mert jol leerestelenitik, de szerencsere a doktorno is nagyon rendes volt 😅
2019. szept. 10. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyulladásban lévő ínyt nem fogja tudni érzésteleníteni. Nem tudom hogy több szurival ment e volna de egy nem használ semmit.
2019. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen egyet adott es valoban semmit sem ert, en meg sajnos nem erek ilyenekhez. 😅
2019. szept. 10. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot szedd 1 hétig és utána menj a fogorvoshoz, addigra lemegy a gyulladás, plusz az idegölő is megteszi addigra a hatását. Nekem másodszorra már egyáltalán nem fájt, még érzéstelenítő sem kellett, pedig első alkalommal kettő sem használt.
2019. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyenkor azért kell menni, mert a gyökérnél a gyulladt szövetek okoznak fájdalmat, fertőzést, ki kell tisztítani. Fáj sokszor néhány kezelés, de jobb lesz utána hidd el.
2019. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!