Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kicseréli-e vajon a fogorvos...

Kicseréli-e vajon a fogorvos a jó amalgán tömést ha megkérem? Elmentem betömetni a fogamat, oldalán volt juk. Azt betömte, itthon vettem észre, hogy a tetején nem cserélte ki a régi amalgánntömést.

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Persze. Mond meg neki, hogy a GYK-n engedélyezték.
2019. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éve cserélte ki, akkor simán sztk ra. Ő javasolta.
2019. szept. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha sztk-s orvos, akkor egy éven belül ugyanazt a fogat nem fogja tudni elszámolni, így ha visszautasítja, akkor azt azért teszi, mert neki így ráfizetés lenne. Ha megcsinálja, akkor meg jó fej.

Egyébként valószínűleg okkal nem cserélte ki, ezek az amalgámtömések nagyon jók, sokkal ritkábban szuvasodnak alá, ráadásul nagyobb lyuk betömésére is alkalmasak. Sokszor van, hogy azért nem is cserélik, mert nem lehet újratömni (max amalgámmal), mert a fényrekötő kompozit nem használható nagy kiterjedésű üregre és csak kettétörne az ember foga. Ilyenkor koronapótlást szoktak ajánlani, csak az meg ugye pénzbe kerül.

2019. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Tájékozott vagy ezzel az egy évben egy dologgal!

Viszont én maszekhoz mentem, hogy cserélje ki abban a fogban a tömést. Az oldalában ki is cserélte 10.000.ft.ért.

Ám a tetejéhez nem nyúlt, ezt csak itthon vettem észre.

Mérgembe elmentem a körzetihez, minden gond nélkül kicserélte!!

2019. szept. 19. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, tájékozott vagyok. Igen, ha az egyik orvos magán, akkor gond nélkül el lehet látni ugyanazt a fogat. Én csak példát írtam, hogy mi miatt nem cserélik esetlegesen.
2019. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!