Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek antibiotikum...

Szerintetek antibiotikum szedése mellett végre meggyógyul a fogam helye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Múlthéten szerdán (09.04-én) kihúzták az egyik alsó nagyőrlőfogam (6 fog) előtte 3 fogorvos próbálta gyökérkezeni de miután nem bírtam tovább a fájdalmat és semmilyen fájdalomcsillapító nem használt (Flector, Cataflam,stb) bementem Budapesten 8 kerültbe az ügyeletre hogy húzzák ki természetesen darabokba jött ki. Mosolyogva jöttem ki hogy végre vége a fájdalomnak :D. Sajnos ez csak másnapig tartott fájt a helye de nem volt elviselhetetlen vigyáztam mit eszek és iszok nem dohányoztam. Viszont vasárnapra gennyes lett este mikor fogat mostam hozzáértem a sebhez és rendesen folyt belőle így hétfőn visszamentem az ügyeletre. Reméltem kaparni fogják de nem így lett ha nem jódos csíkot raktak bele vissza kellett járnom jó párnapig tegnap is voltam (szombaton) mivel azt mondták pénteken hétvégén is kell mennem. Viszont ez a doki nem új csíkot rakott bele ha nem felkaparta és azt mondta nem kell mennem többet megfog gyógyulni. Kérdezte hogy fáj e még mondtam neki nem mivel csütörtökön kaptam antibiotikumot és azóta nem fáj jövőhét szerdán fog elfogyni a gyógyszer. Attól félek ha elfogy akkor újra elkezd fájni és hogy nem fog begyógyulni. Az új vérdugót nem látom csak ilyen fehéret sebbe de az étel is lehet. Az antibiotikumtól tényleg megfog gyógyulni? Vagy keresek fel egy új fogorvost aki újra felkaparja? Már nem tudom mi csináljak magammal mi lenne a jó. Mikor a bölcsességfogam húzták azzal nem szenvedtem ennyit...


Köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 15. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Van rá jó esélyed, hogy meggyógyul, most várjál. Ráérsz akkor visszamenni, ha panaszod lesz.
2019. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Antibiptikum egy erős gyulladáscsökkentő gyógyszer amivel a gyulladásnak el kell múlnia. Az a fehér valami amit a sebben látsz az nem étel maradék (ne piszkáld) hanem maga a seb, vagyis gyógyulni kezdett a fogad helyén a seb. Mivel szájban van, állandóan éri nyál, ezért látszik fehérnek.)mintha ázna a heg) Ha az utolsó kezelésen szépen kikaparták, és nem maradt benne fogcsontdarab, akkor nem fog már begyulladni, és fájni sem. De továbbra is kíméld azt a helyet ahol a seb van
2019. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen csak akkor menj be újra kaparásra vagy csíkra, ha újra begyullad. Az antibiotikum erre minimális hatással van.
2019. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!