Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foggyökér gyulladás meggyógyul...

Foggyökér gyulladás meggyógyulhat magától?

Figyelt kérdés

Kezelés nélkül átterjedhet a szomszédaira?


Kitapintottam, biztos hogy begyulladt egy foggyökér, de bírom a fájdalmat és sajnálom, hogy szanaszét kell fúrni a fogam, hogy elérjék a gyulladt gyökeret.


2019. szept. 18. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Egy fogorvos tud diagnózist felállítani és segíteni. Abban biztos lehetsz, hogy magától nem elmúlni fog, hanem súlyosbodni!

2019. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vagy éppen elhalóban van a fogideg... A gyulladás nem múlik el magától, mert többnyire bakteriális fertőzés okozza. Ha elhalóban van az ideg, akkor pár nap alatt elhalhat és már megint nem fáj, viszont pár év alatt kezd tönkremenni a fogállomány, a fog elszürkül stb.
2019. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Volt kb 3-4 ilyen az elmúlt 5 évben, még abban is biztos vagyok, hogy az 5. fog hátsó gyökerénél van gebasz, szóval megkönnyítem a diagnózist.

A kezelés pedig egyértelműen gyökérkezelés.

2019. szept. 18. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem gyógyul meg magától. mielőbb menj fogászatra, amíg menthető még a fogad.
2019. szept. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

oké, köszi a válaszokat!

gyökérkezelés pipa

2019. szept. 19. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!