Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés után is ugyanúgy...

Fogtömés után is ugyanúgy érzékeny a fogam, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve betömték az egyik hátsó fogamat, akkor semmi probléma nem volt. Most már több mint egy hónapja, hogy elég érzékeny az a fogam, hidegre s melegre, néha random is elkezd kicsit lüktetni. Egy hete voltam fogorvosnál, kifúrta majd betömte újból, de azt mondta nem érti mitől lehetett az a fogam érzékeny. A probléma az, hogy most megint elég érzékeny, ugyanúgy evésnél néha.

Mintha azt is mondta volna hogy a fogínyem gyulladásban van. Már kétszer voltam annál a fogorvosnál (körzetis) de nem tudom mit csinálhatnék már, ha "nem érti" mitől érzékeny az a fogam.



2019. szept. 21. 23:27
 1/3 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Valószínűleg a gyulladástól érzékeny. Nekem volt, hogy egy-egy tömés után hetekig érzékeny volt az adott fogam, de kibírtam, mert nem akartam se kihúzatni, se gyökérkezeltetni. Olyan is volt, hogy fájdalomcsillapítót kellett bevennem. Aztán szerencsére idővel elmúlt.
2019. szept. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.meg olyasmit is mondott, hogy lehet az előző tömés nem zárt már rendesen. De akkor szerintem ez sem, mert a tömés mellett pl ugyanúgy látok egy kis fekete "pöttyöt".

Ha gyulladásban van a fogíny, azzal mit lehet tenni? Mit lehet használni arra? Tegnap az egyik első fogamnál a fogíny például elkezdett vérezni, ahol leszedte még egy hete a fogkövet.

2019. szept. 22. 09:44
 3/3 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Ha sokáig nem múlik el a gyulladás, akkor írhat fel rá a doki antibiotikumot. Nekem talán kétszer írtak fel az elmúlt 10-15 évben. Bár asszem, nem azért, mert nem múlt a fájdalom, hanem "automatikusan", gyökérkezelés után.
2019. szept. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!