Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után lehet enni...

Foghúzás után lehet enni zöldséglevest?

Figyelt kérdés

Tegnap húzták a fogam, ma még fáj picit a helye és a mellette lévő fogak is érzékenyek, de az injekció helye sokkal jobban... Nem nagyon ettem, tegnap óta csak egy darab pogácsát mertem, hogy nehogy kijöjjön a vérdugó (bár őszintén fogalmam sincs, hogy még benne van - e mert nem tudom, hogy kéne kinézzen.. Valami vörös cuccot látok csak benne.) Szóval inni sem merek, csak ha már nagyon nem bírom,pedig kellene, mert antibiotikumot is szedek. Tudom, hogy tejeset nem szabad, de mit lehet? Az interneten össze vissza írnak mindent, sok helyen javasolják a pudingot, tejbegrízet...

Szóval buta kérdés, de ehetek levest? Nem mossa ki a vérdugót? Csak hidegen ehetem meg? Kenyeret lehet mellé enni, vagy nem a morzsák miatt? (tudom, hogy a pogácsa is morzsált, de akkor annyira éhes voltam, hogy már nem érdekelt)

Köszönöm szépen, ha segítetek, picit kétségbe vagyok esve


2019. szept. 24. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak tej és tejtermékeket nem ajánlott enni, foghúzás után. Másnap már nincs tiltólistán semmi.
2019. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan egyél levest. De már óvatosan mást is ehetsz, kivéve tejtermékeket és darabosat.

Nem baj a pogácsa, óvatosan ehetsz ilyeneket simán.

Amúgy meg ha leves mellé eszel kenyeret akkor nem lesz darabos, ha beissza, esetleg ha belemártod a levesbe előtte.

De nem lesz gond, egyél nyugodtan.

2019. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 napra el voltam tiltva minden tejterméktől, mástól nem. Tehát tejbegrízt sem szabad. Forró ételt sem, de langyosat nyugodtan. Olyat sem ajánlatos, ami bele ragadhat, mint pl. a mák, vagy hasonló szemcsés élelmiszer. Kenyér félét lehet, pogácsát is. Zöldség levest is nyugodtan!
2019. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 4-5 napig nem volt szabad tejet és tejterméket enni, valamint nem ajánlatos száraz dolgokat, apró magvas ételeket, túl forró ételt.

Leveseket ettem minden nap, főzeléket, de semmi nem tiltott a fentieken túl. Fogmosáskor ne öblögess, akkor nem jön ki a vérdugó, és a másik oldalon egyél.

2019. szept. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!