Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés után egy héttel...

Fogtömés után egy héttel fájdalom?

Figyelt kérdés
Egy hónapig volt gyógytömés az egyik rágófogamban, ami nem fájt de jó nagy lyuk volt rajta, de az orvos azt mondta hogy megpróbálná elkerülni a gyökérkezelést. Nem is tapasztaltam az egy hónap alatt semmi fájdalmat így egy hete visszamentem hogy betegye a végleges tömést. Ez a tömés viszont már az első naptól enyhe (nem állandó) diszkomfort érzést okozott, ma délután pedig fájni kezdett és gyógyszert kellett bevennem. Most nem tudom hogy mitévő legyek, várjak még pár napot hátha megnyugszik lassan a fogam vagy ennek már úgyis gyökérkezelés lesz a vége? Volt már valaki hasonló helyzetben?
2019. szept. 30. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, voltam. Foghúzás lett a vége. Az előzménye egy alkoholista fogorvosnő "fogorvoslása" volt. Alig volt lyuk a fogamon, a vége foghúzás lett.
2019. szept. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolom furán hangzik, de inkább húzná ki minthogy gyökérkezelni kelljen. Rettegek tőle..
2019. szept. 30. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez leírás alapján nem egy alkoholista orvos keze munkája, kedves első. Mármint a kérdezőé. Értem, hogy a kérdésben volt az is, hogy volt-e más is ilyen helyzetben, de szerintem a kérdező nem egészen erre volt kíváncsi.

Kérdező: pontosan milyen jellegű ez a fájdalom? Kiváltja valami (mondjuk egy pohár hideg víz, meleg leves), vagy most már állandósult? Mély töméseknél ilyesmi valóban előfordul, ha a gyógytömés nem volt panaszos, az jó jel, és lehet, hogy csak türelmesnek kell lenni. Ilyenkor maga a tömőanyag is "irritálja" a fogbelet, ekkor arra kell várni, hogy a fogbél kicsit visszahúzódjon, dentint termeljen és ezáltal egy idő után elmúlik a fájdalom anélkül, hogy devitalizálni kellett volna egy fogat. Nekem fél évig volt egy kisebb tömés után hidegre nagyon "érzékeny" a fogam, ami azt jelentette, hogy egy pohár víz és konkrétan belehasított a fájdalom.

A gyökérkezeléstől pedig nem kell félni, nincs miért. Számodra pont olyan érzés, mintha tömés készülne, ugyanazt a szurit kapod, csak több üléses. Ne mondj ilyet, hogy inkább kihuzatod. Eljön az az idő, amikor fog hiányozni az a fog onnan és sajnálni fogod, hogy nem próbáltál meg mindent. Oké, hogy a 21. században élünk, de a pótlások is végesek, vannak helyzetek, ahol csodát nem lehet tenni. És hidd el, nagyon rossz érzés azt hallani, mikor valaki kalkulál egy fogpótlással, aztán közlik vele, hogy szóba sem jön a meglévő fogak, a csont minősége vagy bármi miatt.

2019. okt. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!