Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogimplantátummal rendelkezőkt...

Fogimplantátummal rendelkezőktől kérnék segítséget?

Figyelt kérdés
Sajnos bal oldalt lent az összes nagy örlőfogamat ki kellett húzni. Az egyik ketté tört a másikat a fekvő bölcsesség fogam rontotta el. Implantátumban gondolkozok. Fájdalmas? A beültetés után mennyire elviselhető a fájdalom?

2019. okt. 1. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 implantátumom van, lent baloldalt. Én rettegek a fájdalomtól, a fogorvostól. Ennek köszönhető, hogy a félelem miatt inkább hagytam elhanyagolni a fogaimat. De végül is elmentem. Nekem kihúzták mind a 4 bölcsességfogamat, fogkőleszedés, felső fogtömés is volt, és lent a 4 implantátum beültetés csontpótlással. Semmit nem éreztem. Annyira féltem, hogy a dokim az injekciók beadását is lefagyasztotta, hogy azt se érezzem, hogy beadja az érzéstelenítőt. Inkább csak fárasztó volt, hogy sokáig kellett tátott szájjal feküdni a fogorvosi székben. Amikor az implantátum csavarokat betették, akkor pár napig csak érzékeny volt, de nem fájt, csak fura volt az érzés. Amikor meggyógyult, és visszamentem, hogy a csavarokra rátegye a doki a fogakat, ahhoz még érzéstelenítő sem kellett, mert az tényleg nem fáj.

MOndom ezt úgy, hogy a fájdalomküszöböm a béka feneke alatt van. Egy nagyon jó fogorvosnál nincs fájdalom.

2019. okt. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egész nyugodtan vágj bele: a műtét természetesen semmilyen fájdalommal nem jár, aztán mikor hazamész és már tudsz inni, beveszel egy Cataflamot, én még másnap reggel csak a biztonság kedvéért bevettem egy 25 mg-osat, és utána semmit, egyáltalán nem fájt. Jegelni kell, mert megdagad. Fontos, hogy jó szájsebészhez menj, akinek van benne rutinja.

Előtte is már csináltattam 3 implantátumot, teljesen rendben vannak.

2019. okt. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Kicsit bizar a beavatkozás de sajnos 25 évesen nem tudok mást. Jelenleg még azt kell elfogadnom, hogy elvesztettem az utolsó fogamat 😔 az orvos azt mondta, hogy csak azután lehet ha meggyógyul rendesen, meg utána beültetés után is várni kell.
2019. okt. 1. 03:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A húzás után 4-6 hónapig kell várni, és az implantáció után is 4 hónapot. Egyáltalán nem bizarr beavatkozás, szerintem óriási fejlődés az orvostudományban, hogy a fogat, ami fogyóeszköz, viszont igen fontos szervünk, végre az eddigi roncsolásos pótlások helyett egy műgyökér beültetésével simán lehet pótolni.
2019. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!