Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj valakinek hónapokig...

Miért fáj valakinek hónapokig valakinek meg egy napig a kiműtött bölcsességfog helye?

Figyelt kérdés

Olvasom itt a bejegyzéseket és nagyon eltérőek, nekem is lesz ilyen műtétem és nem tudom mire számítsak, eléggé meg is vagyok ijedve.

Tudnátok segíteni?

Akinek volt ilyenje,.mütét és nem húzás!



2019. okt. 2. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert függ attól, hogy mi a baj, egy épp fogat könnyebb kiszedni, egy csonkot annál nehezebb. Van akinek belülről szuvasodik, kívül szinte nem is látszik, aztán szétroppan kiszedés közben. Szóval egyáltalán nem mindegy, hogy mit kell kiszedni, és mennyire kell szétvésni az állkapcsodat, hogy kijöjjön.
2019. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem benne van a csontban teljesen. Nem nőtt ki.
2019. okt. 2. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, nem lesznek nagy fájdalmaid, de mindenképpen készülj fájdalomcsillapítóval (szokott felírni a fogász), és legyen lehetőséged legalább egy napot otthon pihenni, és jegelni a fejedet, ha jobban megvisel a dolog.

Vegyél két zacskó fagyasztott borsót a műtét előtt. Amig az egyiket használod, a másik hűl...

Feltétlen tekerd száraz ruhába, csak úgy tedd az arcodra, ha nem akarsz fagyási sérüléseket is.

2019. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha én megkérdezem tőled, hogy miért van az, hogy valakinek a lábtörés pár hét alatt gyógyul, más meg hónapokig rehabilitációra jár, megint más meg élete vègéig tartó szővődményektől szenved, te mit válaszolsz?

Természetesen azt, hogy hiszen minden eset más, nem mindegy, hogy csak egy repedés volt, vagy nyílt törés, volt-e idegsérülés, a láb mely csontja és azon belül mely része tört el, fiatal-e vagy idős (nem mindegy a csontállomány), van-e bármilyen alapbetegsége, ami lassíthatja a javulást, azonnal kapott adekvát ellátást, vagy vmi miatt várni kellett stb stb.

Na kb egy bölcsi fogműtétet is pont ennyi tényező befolyásol.

2019. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A műtét teljesen jó volt szerintem, nem fájt egyáltalán :) én 3 hétig éltem Cataflam-on, mert csontot is kellett fúrni, de ettől függetlenül megmaradtam és a műtét után 3 nappal mentem dolgozni. Feldagadt, mert nem volt lehetőségem egyből elkezdeni jegelni sajnos.
2019. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig érezted a helyet vagy meddig volt még kellemetlen ?
2019. okt. 6. 23:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem múlt héten műtötték. Egyelőre úgy néz ki megmaradok, de csak a Flector segítségével :))
2019. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!