Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb választási lehetőség:kivehető fogpótlás, vagy implantátum?

Figyelt kérdés
Beleértve a komplikációkat is.
2019. okt. 2. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván az implantátum, nem kérdés. Nincsenek komplikációk. Maximum költségek, de jó nagyok!
2019. okt. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Az implantátum esztétikusabb, de vannak komplikációk! Nyomást gyakorolva az implantátumra a csavar folyamatosan erodálja a csontot. Elhasználódás mértékének függvényében évtizedek alatt az implant folyamatosan besüllyed, fertőzéseket okozhat. Középkorúaknak ezzel kevésbé kell foglalkozni, fiataloknak azonban érdekes mérlegelni. Mindenképp ajánlom, hogy beszéld meg kezelő orvosoddal
2019. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Az attól függ, honnan, mennyi fogad hiányzik, és mióta, valamint mekkora a hiányzó fogaid miatt a fogínysorvadásod mértéke.

Én semmiképpen nem fúrattam volna szét sem az állcsontomat, sem a koponyacsontomat implantátumért. Ha fogpótlásra kerül a sor, kérdezd meg a fogorvost, hogy szerinte mi lenne a hosszútávú, jó megoldás. Kizárólag szakvéleményt mondjon.

Amikor én csináltattam a fogpótlásomat, először egy fogtechnikus barátom véleményét kérdeztem . Ő azt mondta nekem, semmiképpen ne én akarjam egyedül eldönteni, hogy milyen legyen, mert az orvos vita nélkül fog olyat készíteni, amilyet kérek. Akkor is megteszi, ha a szakember szemével látja, hogy hülyeséget kértem.

Megfogadtam a tanácsát, és bevált.

Megkérdeztem az orvost, az meg a következőt mondta: "Nézze asszonyom, nem akarom Önt sem megbántani, sem a zsebében turkálni, de igazából Önnek a kivehető lenne a jó megoldás. Megtehetném, hogy felteszek magának több százezerért egy nagyon modern, nagyon szeretné fogsort, de felteszem most augusztusban, és le fogom szedni karácsonyra. Aztán dobhatjuk ki az egészet a kukába. De ha ezt megteszem, én minden leszek magának, csak hozzáértő szakember nem."

Ebben maradunk. Kivehető fogsorom van, és nem bántam meg!

2019. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bogaaancs válasza:
Én is ezt tettem,mert nem értek hozzá.Kértem az orvos segítségét.4 féle megoldást ajánlott. És újra nem tudok dönteni.
2020. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha ez a két lehetőség van akkor kivehető fogpótlást választanám implantatummal sok a macera (mondjuk gondoljunk bele ha netalán valamiért ki kell venni csavart akkor az felér egy foghúzással) meg van hozzá elég csontod ? Mert ha nincs az is problémás 😔
2020. szept. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az implantátumokkal szakmailag megállapítottan az esetek 98%-ában semmilyen macera nincs. A kivehető protézissel naponta van.
2020. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok annak nincs aki nem azért veszíti el a fogát mert nem járt fogorvoshoz és tönkre mentek a fogai meg nem mossa..🤷🏻‍♀️
2020. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1 éve nem lett megcsináltatva??

Szívószállal eszel?


Nyilván implantátum, ha van rá pénz. Protkónál minden jobb.

2020. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as, te úgy mégis miből vontad le azt a következtetést, hogy 1 éve nincs megcsináltatva és szívószállal eszik?
2020. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2019-es a kérdés és kiemelte megint...
2020. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!