Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez az ínyem vagy a fogam? Már...

Ez az ínyem vagy a fogam? Már nagyon elegem van!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon rossz fogakat orokoltem anyai es apai agrol is, 5 eve van fogszabalyzom is (egyszer volt egy orvosvaltas es teljesen ujrakezdtuk, ezért ilyen regota).


Az elmúlt egy evben szinte allandoan fogorvoshoz jártam, gyokerkezelesek, tomesek, es ugye a fogszabi. Kb 2 hete kiesett az egyik fogambol a tomes, elmentem, megcsinaltak.


Par napja erzekeny ez a fog, mara felette az inyemen duzzanat van, ami nagyon faj, a nyirokcsomom alatta a nyakamon faj, meg van nagyon duzzadva, a fejem is fajdogal. De igazabol a fogam nem...


Tudom, hogy megint mennem kellene, de egyszerűen ez hihetetlen, nagyon el vagyok keseredve, hogy tenyleg allandoan fogorvoshoz jarok, es ennyi baj van a fogaimmal, pedig nem dohanyzom, nem kavezom, rendesen apoloma fogaim a fogszabi alatt...


Nem lehet, hogy csak inygyulladas? Es elmulik? Vagy attol nem duzzadna be a nyirokcsomom?


Megkoszonnem a valaszt, hatha el tudom kerulni az orvost... :(

21/L



2019. okt. 8. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy biztos, gyulladás van a szervezetedben. Velem ez történt - még tavaly - és a diagnózis nyirokgyulladás volt. Kisugárzott a fájdalom kettő fogamba is, s az ínyem is begyulladt. Menj dokihoz, ha nem csillapodik, vagy antibiotikumot kapsz, gyulladáscsökkentőt, egy biztos, meggyógyulsz.
2019. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet ki kell szedni a tömést és gyökérkezelni a fogad, menj vissza mielőbb a fogorvoshoz.
2019. okt. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat!

Vegul telefonaltam az orvosomnak, de csak 2 het mulva tudtak volna fogadni... Éreztem, hogy ez nem lesz jo, ugyhogy ma elmentem a korzetihez. Sajnos gyulladasban van nagyon csunyan az a fog, es ettol talyog keletkezett... Megprobalta gyokerkezelni, de annyira el van mergesedve, hogy nem ment, iszonyatosan fajt.


Igy kaptam antibiotikumot, egy hétig most szedem, aztan jovohet szerdan visszamegyek es ujra nekifut a gyokerkezelesnek.


Hat, ez van, akarmennyire is rossz, el kell fohadnom, hogy ezt orokoltem, allandoan problema lesz a fogaimmal. :/


Meg egyszer koszi a valaszokat! :)

2019. okt. 9. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!