Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudom, hogy a fertőzés...

Honnan tudom, hogy a fertőzés elkezdett terjedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

3 hónapja keresetem fel először a fogorvosom egy gyökérkezelt fogam fölötti fájdalommal. 3 hónapig folyamatosan mentem vissza de csak ínygyulladást mondtak mindig. Pár hete egy fistula/gennyes búb jelent meg az adott területen ekkor végre készült egy röntgen is ami alapján elismerték hogy nem az ínyem a gond hanem egy hatalmas tályog keletkezett a fog fölött. Persze afájdalom folyamatosan erősödött ez idő alatt.


Most ott tartunk hogy egy hét múlva kiszedi a szájsebészeten a fogat. Infó 0,azt mondták szedjek antibiotikumot ha bedagadna (köszi).


Na már most a kérdésem - mivel tudom ez nem egy komolytalan dolog hogy egy ekkora tályoggal a számban bóklászok - ugye van valami jele ha esetleg a bacik a véráramba kerülnek? Mielőtt iti szívizomgyulladást vagy vérfertőzést kapok... Ha nem dagadok és nincs lázam az jó nem?


Bocsi de a szájsebészeten konkrétan 30 másodpercet foglalkoznak az emberrel, kérdést feltenni lehetetlen...



2019. okt. 13. 15:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A másik aggodalmak hogy mivel nem szedek antibiotikumot, akut a gyulladás, az injekció így nem lesz olyan hatásos nem?
2019. okt. 13. 15:10
 2/12 anonim ***** válasza:

"Most ott tartunk hogy egy hét múlva kiszedi a szájsebészeten a fogat. Infó 0,azt mondták szedjek antibiotikumot ha bedagadna (köszi)."


1. Antibiotikumot kizárólag orvos rendelhet, amelyet az általa meghatározott adagban kell szedni. Ha az orvos azt mondta, hogy szedni kell, akkor nyilván fel is írta, és minden valószínűség szerint olyan adagban írta fel, hogy mire a szájsebészetre kell menjél, addigra a gennyes tályognak meg kell szűnnie, mivel gennyes gyulladás alatt lévő fogat nem kezelnek, nem igazán műtenek.

2019. okt. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezt mondom, hogy nem írt fel pedig nyilván neki kellett volna ő a szájsebész ő fogja kiszedni a fogam.

Kaptam időpontot és már terelt kifelé, én meg megfordultam hogy várjon egy picit mit tudok tenni hogy ne legyen rosszabb addig is? Erre mondta ha bedagad ok szedjek antibiotikumot és rámvágta az ajtót.

Azt hogy ki írja fel nekem azt már lesz***ta. Amúgy nem dagadtam be de ha be fogok akkor a háziorvossal iratok fel jobb híján.


De most pontosan az a helyzet hogy gennyes a fog és így fogja kiszedni a szájsebész...

2019. okt. 13. 16:18
 4/12 A kérdező kommentje:

Csomó kérdésem lett volna de ezt is csak a váróterem küszöbén tudtam már kinyögni..

Aztán próbáltam telefonon elérni hátha ott meghallgatnak de azt sose veszik fel :D Imádom az egészségügyet.

2019. okt. 13. 16:20
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha gennyes tok keletkezett a foggyökérnél, az eleve amiatt a gyulladás miatt. A szervezet így védekezik, hogy a gyulladást elszeparálja, egyfajta tokba zárja.

Az előnye az, hogy nem terjed szét a gyulladás (ez a fejen amúgy sem veszélytelen, hiszen közel van az agy, mind a szív is, meg persze a tüdők), a hátránya: ha az antibiotikum ellenére mégsem gyógyulna meg arra az időszakra a fogad, amire előjegyeztek, akkor azon a tokon / gáton az érzéstelenítő sem fog áthatolni!

Szóval antibiotikum mindenképp kell, ha mástól nem, akkor a körzetitől. Ámbár félő, hogy kevés lesz rá az egy hét, hogy teljesen hasson.

(Nekem a sürgősségin húztak begyulladt fogat, egy rémálom volt az egész, mivel a érzéstelenítő injekció nem hatott érthető okokból, viszont miután kihúzták a fogam, olyan 5-10 percre rá szinte a teljes arcom elzsibbadt.)


Ha nincs lázad, az mindenképp jó, hiszen a láz is egy védekező mechanizmus a szervezet részéről, a kórokozók ellen.


Viszont: ha ennyire így bántak veled (csak végső esetben röntgeneznek, rád csapják az ajtót pikírt megjegyzés közepette), biztos, hogy a fogeltávolítását is rájuk akarod bízni? Csak töprengek ezen.

2019. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!

A felvetésed jogos, nem feltétlen szerettem volna ott kihúzatni viszont magánorvosokat is felkerestem akikhez heteket kéne várni.. Mivel már lassan 3 hónapja félrekezeltek és valóban nem veszélytelen ez a fertőzés, nem szívesen várok.

2019. okt. 13. 18:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha van sipolyjárat, nagy baj nem lehet, hiszen ürül. Vannak emberek, akik éveket eléldegélnek ilyenekkel a szájukban, a gócos fog eltávolítása is sokadik unszolásra sikerül, mert szinte panaszmentes a foguk, jó eséllyel az sem tűnt fel nekik, hogy genny csorog a szájukba (megtörtént esetek). Úgyhogy ne aggódj, nem lesz baj. Az sokkal rosszabb, ha nincs hol ürüljön. Ha nagyon akut lenne, biztosan tettek volna az ügy érdekében ott helyben. Ahhoz nagyon immunhiányosnak és elhanyagoltnak kell lenni, hogy egy fistulázó tályogból mondjuk sepsised legyen. Maradjunk annyiban, hogy ezek az emberek már akkor veszik észre, hogy gond van, mikor a fogorvos kétségbe esve utalja a kórházba őket.
2019. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi megnyugtattál kicsit.. Péntekig kell kihúzzam:)
2019. okt. 13. 22:09
 9/12 A kérdező kommentje:

Csütörtökre előrehozták a húzást de antibiotikumot nem adtak.

Nagyon parázok, hogy nem fognak tudni elérzésteleníteni, a tályog már az arcüregemre is ráment :(

2019. okt. 15. 10:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Végül mi lett?
2019. okt. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!