Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati problémával fordulné...

Kmim88 kérdése:

Fogászati problémával fordulnék hozzátok. Rossz tapasztalatok miatt ti hogyan folytatnátok tovább? Rossz fogat húztak ki először, utána a pótlás sem probléma mentes.

Figyelt kérdés

#pótlás #foghúzás #rossz fogorvos választás #fogkorona híd
2019. okt. 14. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Traumát okozott ez/ezek Neked? Vagy inkább fogdoki ketesnél?
2019. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*keresnél
2019. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Közben hozzászólásban már elkezdtem írni a történetemet. Hogy valaki hátha járt hasonló cipőben és esetleg jóra fordult minden.
2019. okt. 14. 14:24
 4/5 A kérdező kommentje:

Tavaly októberben kezdődött a problémám.A bal felső metszőfogamnál elkezdett genny jönni.El mentem fogorvoshoz a problémával,ahol röntgent csináltak.A fogorvos azt állapította meg hogy a bal szemfogam elhalt és az miatt folyik ott a genny mert ott talált magának utat. Gyökér kezelte,de nem múlt el a probléma.Így több hónapos

kezelés után a foghúzást javasolta.Közben én márciusban elmetem másodvéleményért ott csináltak újabb röntgent.Ott a fogorvos nem tudta megmondani hogy melyik fogam lehet a problémás.Így vissza mentem az első dokihoz aki kihúzta a fogat. Azt mondta pár nap és elmúlik a probléma.Nem múlt el,rosszabb lett.Közben ő szabadságra ment.Hiába hívtam nem vette fel.Így elmentem a márciusban készült röngennel egy sztk-s fogorvoshoz aki egyből látta hogy a bal metszőfogam nincs becsontosodva,mozog és gyulladásban van.(5 éve fogszabályozásom volt,a ketteseim hiányoznak és a rést orvosolták,valószínűleg abból kifolyólag).Mivel kihúzták a szemfogamat és pótoltatni szerettem volna ezért a bal metszőfogam sem maradhatott,kihúzták,mert fogpótlásra nem volt alkalmas.

Elmúlt a probléma, seb gyógyulás megtörtént és jött a csiszolás.

3 fogat csiszoltak Bal első kisőrlő fogamat,a jobb metszőfogamat és a jobb szemfogamat.Cirkon híd lett.Most sajnos úgynézki a jobb metszőfogam nem bírja a terhelést.kétségbe vagyok esve, itt vagyok 32 évesen és elől már szinte nem lesz fogam,már nem merek elmenni fogorvoshoz sem. Egy éve tart már anyagilag is és már lelkileg is megterhelő.

2019. okt. 14. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Basszus, nagyon sajnálom ami veled történt. Véglegesen ragasztották be?

A híd stabilitásán egy implantátum tudna segíteni (akár miniimplant is szóba jöhet). Ha még nem hallottál róla, ez egy csavar, amit tulajdonképpen becsavaroznak az állcsontba. A meglévő hidat sem kell feltétlenül kidobni miatta, elég lenne csak módosítani rajta (persze itt a fogtechnikus és a fogorvos véleménye a mérvadó). Persze az implantátumnak is megvannak a maga buktatói, messze nem olyan tökéletes, mint egy saját fog, sokkal nehezebb tisztítani, mint egy valódi fogat, az íny nem zárja körül olyan feszesen - így a baktériumok is könnyen rátelepedhetnek. Azonban megfelelő tisztítás, rendszeres fogorvosi kontroll mellett életed végéig stabilitást tud adni a hídnak.

A fogorvos választásról mint "bennfentes" dentál higiénikus és asszisztens annyit mondanék, hogy általánosan elfogadott "törvény" nálunk, hogy kollégáról (a páciensnek) csak jót vagy semmit se mondunk. A fogorvosok is emberek, lehet jó vagy rossz napjuk, a világ legjobb, legtapasztaltabb fogorvosa is követhet el fatális hibát és a legtrehányabb újonc is összehozhat egy minőségi munkát. Igazán jó fogorvos csak abból válhat, aki képes tanulni a hibákból - igen, amiket ő maga és a kollégái követtek el szerencsétlen pácienseken. Összességében azok a rendelők számítanak a legmegbízhatóbbnak, ahol jól összeszokott fogorvosi team dolgozik, akik nem zárkóznak el a szakma újdonságaitól (és az elkövetett hibáiktól). Páciens szemmel, viszont ezt sajnos nem lehet kiszúrni, és még egy ilyen rendelőben sem garantált minden esetben a siker. Azt szoktuk erre mondani, hogy csak az nem hibázik, aki nem is dolgozik (kontra versus: csak az hibázik, aki dolgozik).

Végezetül annyit mondanék, hogy bármi is legyen, a te legnagyobb felelősséged most, hogy tisztán tartsd azt a fogművet. Menj be alá fogköztisztító kefével és/vagy superflossal és különösen a pillérfogak körül takarítsd ki rendesen. A le nem takarított plakktól ugyanis lehúzódik az íny a fogról és idővel csontpusztulás és tapadásvesztés alakulhat ki (rosszabb esetben alászuvasodik a korona), ebből adódóan a stabilitás is romlik és felfekvés alakulhat ki a híd alatt.

2019. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!