Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosi munkákra van garanci...

Fogorvosi munkákra van garancia? Pl. Egy körhidra, ami kb.18 fogat pótol és elég sokba kerül.

Figyelt kérdés

#fogorvosi-garancia
2019. okt. 18. 19:55
 1/9 A kérdező kommentje:
...rosszul írtam: 16 fogat pótol...
2019. okt. 18. 19:56
 2/9 anonim ***** válasza:
Kell, hogy legyen. Tisztázd még a kezelés előtt.
2019. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bölcstől bölcsig pótol?

Garancia akkor van, ha az orvos külön vállal és ez írásba van adva. Ezeknek persze vannak feltételei, hiszen van számos tényező, ami nem az orvoson múlik, de befolyásolja a kihordást, például sikerül-e elsajátítani a megfelelő tisztántartást, rendeltetésszerűen van-e használva, jár-e az illető a megbeszélteknek megfelelően kontrollra, volt-e bármi kompromisszum, amit meg kellett hozni azért, hogy az illetőnek porcelánkörhídja legyen.

Ha nincs írásba adva, akkor jogilag csak úgymond a kellékszavatosság létezik, vagyis ha bármily módon hibás volt a munka az átadás pillanatában és te ezt bizonyítani is tudod, hogy nem átadást követően keletkezett a hiba benne, akkor az orvos köteles a hibát kijavítani. Teszem hozzá, hogy nem nagyon vannak olyan orvosok, akik mondjuk egy fél éve készült hídnál, mondjuk egy kerámia lepattogzásnál ne vállalná “garanciálisan” a javítást, többet ér neki az elégedett kliens, mint hogy valaki vigye a rossz hírét. Hiba pedig mindig mindenhol van, elvégre emberek dolgoznak rajta, nem is egy, és ekkor még anyagtani hibáról nem beszéltünk, tehát nem lehet az embernek földön túli elvárása sem, mondjuk ha az a baj, hogykicsit kényelmetlen “magas” a híd, azzal nyugodtan vissza lehet menni, de nem kell egyből ügyvédhez fordulni, mert a tűréshatáron belüli hibáról beszélünk. De ha mondjuk átasást követően elvész egy fog és így maga a munka is (és persze nem azért, mert egy autóbalesetben kitört), akkor nyugodtan vissza lehet menni, hogy ez miért történt, pláne ha szóba nem került, hogy ott bármi foggal baj lenne és emiatt kicsi kihordási időre számíthatunk.

2019. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Elvileg van, gyakorlatilag sosem tudod érvényesíteni.

Nekem 8 hónap után esett le a 3 tagú híd, nem is lehetett visszatenni, mert az egyik fog tömésére volt rárakva, az kiesett a híddal együtt és a fog úgy megrongálódott, hogy a doki szerint csak a kihúzás a megoldás. Amikor készítette, akkor egy szó sem esett arról, hogy 1 évet sem fog kibírni. Azt hiszem sosem csináltatok nála fogat, inkább fizetek magándokinak többet, mint neki.

Természetesen semmi garancia nem került szóba. Mondjuk nem a pénz a legnagyobb gond, hanem az, hogy elvesztettem egy fogat, egy másik jó fogam meg le lett csiszolva, na meg így nem is szabadott volna megcsinálnia egy fogtechnikus szerint, tehát már eleve hibázott.

2019. okt. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
4-es! A fogtechnikus nem kompetens személy a fogorvosi munka megítéléséhez! Bármit mondott a technikus, nem szabad készpénznek venni, mert a technikus munkája nem a fogorvosi tevékenység kritizálása, hanem a fogorvos által előkészített szájba való pótlás készítése. És itt véget is ért a hatásköre.
2019. okt. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Így van, én nem is emiatt kritizálom a dokit, de az, hogy így elb.szta az mindenképpen gáz.
2019. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, mert nekem 4 hónapja csinált egy magán fogorvos egy alsó körhidat, és kezdettől fogva nagyon diszkomfortos volt, már másnap megroppant és aztán is többször is. Hiába mondtam a fogorvosnak, ő azt válaszolta, ilyet még nem hallott... Most viszont a körhíd alatt két helyen is fáj a lecsiszolt fogam. Félek, hogy előbb-utóbb le kell szedni... Közel 800 ezer Ft-omba került. Mit lehet tenni?
2019. okt. 20. 18:51
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Menj vissza és mondd el, hogy fáj alatta a fogad ,mást nem tudsz tenni.
2019. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj vissza mindenképpen. Valamit fog csinálni vele. Így leírás alapján lehet csak annyi történt, hogy kicsit magasabb a híd. Itt ilyen tizedmilliméterekre kell gondolni. Annyit lehet is elcsiszolni belőle.
2019. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!